REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

O współczesnych trendach wzorniczych uchwytów meblowych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 wrz 2017 11:53
O współczesnych trendach wzorniczych uchwytów meblowych
fot. mat. prasowe GTV

Obecnie na arenie współczesnego designu współistnieją dwa całkowicie odmienne trendy, które w dużym stopniu wpływają na kompozycję nowoczesnych wnętrz. Fani dobrego wzornictwa podzielili się na miłośników minimalizmu, którzy we wnętrzu szukają wyciszenia oraz zwolenników otaczania się przedmiotami z duszą, które na każdym kroku opowiadają swoją historię. Jak w tym wszystkim odnajdują się nowoczesne linie uchwytów meblowych?

REKLAMA

Pęd i chaos wielkiego miasta, kalendarz wypełniony po brzegi, walka z upływającym czasem – to rzeczywistość wielu mieszkańców tętniących życiem metropolii, których rytm dnia w dużej mierze wyznaczają służbowe obowiązki. Ilość atakujących bodźców, informacji do przyswojenia czy zadań do wykonania jest tak duża, żeprzebywanie w wybranym wnętrzy ma być dla nich oddechem od szybkiego tempa dnia i okazją do wyciszenia. Potrzeba wytchnienia i dystansu przejawia się również w aranżacjach wnętrz. Pozbawione wszelkich, zbędnych dodatków i ozdób, otulone harmonijnymi odcieniami bieli i szarości, wprowadzają do wnętrza wiele przestrzeni i powietrza, pozwalając na chwilę relaksu w nierozpraszającym i nieprzytłaczającym otoczeniu. Detal, jeśli już pojawia się w takich wnętrzach, ma być przede wszystkim funkcjonalny, ale i niebanalny wzorniczo – choć nadal oparty na prostej formie. Wśród najchętniej wybieranych kolorów królują chrom i naturalna anoda, a także mniej oczywiste rozwiązania, jak klasyczna czerń i ponadczasowa biel.

- Myśląc o nowocześnie urządzonych wnętrzach, postawmy na modne uchwyty krawędziowe, które dzięki swojej prostej, idealnie zespolonej z frontem formie, efektownie podkreślą linię i gładkie fronty mebli. To dyskrecja połączona z wygodą użytkowania, oparta na najnowszych trendach rynkowych, która odnajdzie się w ultranowoczesnej zabudowie kuchennej, uzupełni współczesne i minimalistyczne meble łazienkowe czy elegancko i efektownie podkreśli linię szerokich szuflad w naszym salonie – rekomenduje Agnieszka Owczarczyk, Product Manager w firmie GTV.

Wnętrze pełne klimatycznych detali

Z drugiej strony mamy fanów duńskiej filozofii szczęścia, którzy docenią wszystko, co ma swoją historię, duszę i niepowtarzalny styl. Dlatego moda na angielskie czy prowansalskie kuchnie wcale się nie kończy, ale ewoluuje na coraz wyższe poziomy wyrafinowania. Ta sielskość, ciepło i spokój przejawiają się nie tylko w stylu życia, ale tym, w jaki sposób wpływa na otoczenie – atmosferę tworzą nie tylko ludzie, ale i wnętrza, a co za tym idzie przedmioty, które je wypełniają. Dlatego też w tym stylu główną rolę grają cztery elementy: miękkie, przyjemne tekstylia, klimatyczne, stylizowane dodatki, dużo jasnych, pastelowych barw otulonych naturalnym światłem oraz clue całej kompozycji – drewniane komody, szafki i witryny z nieco innej epoki.

- Na tego typu meblach idealnie sprawdzą się stylizowane uchwyty w białym macie oraz szeroko promowanym na targach we Włoszech: antycznym srebrze i surowym szczotkowanym tytanie. Bogato zdobione, postarzane, o ornamentacyjnych kształtach – niezależnie od tego, jaką linię wybierzemy, uchwyty retro będą stanowić doskonałe dopełnienie klasycznych i angielskich frontów, w pełni oddając atmosferę przeszłych epok. Z drugiej strony warto przyjrzeć się szerokiej gamie tradycyjnych gałek, zwłaszcza tych wykończonych porcelaną z romantycznym, delikatnym, kwiatowym printem lub subtelnie postarzanych efektem szczotkowania, będących przepiękną ozdobą komody, sekretarzyka czy nocnej szafki – poleca Agnieszka Owczarczyk.  

Nawet najmniejszy detal potrafi w dużym stopniu wpłynąć na odbiór całej kompozycji. Śmiało eksperymentujmy z nowoczesnymi uchwytami meblowymi, bo dzięki nim współczesny design z rozmachem wchodzi na salony.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY