REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Oaza zieleni w Centrum Kreatywności na Targowej

  • Autor: UM Warszawa
  • 14 wrz 2017 16:47
Oaza zieleni w Centrum Kreatywności na Targowej
„Kreatywna zieleń” na Targowej. fot. E.Lach / UM Warszawa

W warszawskim Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 stanęły ogrody wertykalne, czyli ściany z roślinami doniczkowymi o właściwościach oczyszczających i nawilżających powietrze. Będą nie tylko zdobić to miejsce, ale również wpływać pozytywnie na proces twórczy i kreatywność ludzi.

REKLAMA

Do zaaranżowania przestrzeni w Centrum Kreatywności Targowa wykorzystany został teren przyszłej kawiarni. Dzięki temu oazę zieleni można odwiedzić wewnątrz, a także oglądać przez witrynę z ulicy. W ciągu dnia jest miejscem, w którym można odpocząć, a wieczorem i w nocy, oświetlona, będzie tworzyć spektakularny efekt wizualny widoczny z zewnątrz.

Odwiedzający mogą wejść, spędzić trochę czasu w doskonałej atmosferze, ale przede wszystkim dowiedzieć się, jakie rośliny poprawią nasze samopoczucie i jak je pielęgnować. W pomieszczeniu dodatkowo są materiały informacyjne. Oaza jest dostępna dla wszystkich.

- Będziemy działać dalej, aby pozytywna energia płynąca z Centrum Kreatywności Targowa rozchodziła się w stronę tych wszystkich ludzi, którzy są w stanie zmieniać otoczenie. Aspekt zdrowia i pozytywnej energii jest tutaj obecny – mówi Grzegorz Wolff, zastępca dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy.

Celem tej inicjatywy jest promocja zdrowych właściwości roślin doniczkowych oraz zwiększenie ogólnej wiedzy na temat roli zieleni w życiu człowieka, jej oczyszczających, nawilżających i dotleniających właściwości, a także pozytywnym wpływie na proces uczenia się, tworzenia i kreatywnej pracy.

W doniczkach i wertykalnych ścianach są znane i cenione rośliny, które oczyszczają powietrze i pochłaniają rożnego rodzaju toksyny, takie jak sansewieria gwinejska, rapis wyniosły, figowiec benjamina, epipremnum złociste, anturium Andrego, liriope szafirkowata, daktylowiec niski, zielistka Sternberga, aglaonema, chryzantema wielkokwiatowa, dracena odwrócona, gerbera Jamesona, dracena wonna, Dypsis lutescens, nefrolepis wyniosły, skrzydłokwiat.

Roślinną przestrzeń #KreatywnaZieleń sfinansowała Ambasada Królestwa Niderlandów, rosliny wolnostojące udostępniła Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego, a dodatkowe zielone ściany – firma Wertykalni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY