REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Od potrzeb do technologii

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 lut 2016 16:00
Od potrzeb do technologii
Rafał Kołodziej, projektant strategii i usług podczas sesji „Design, you idiot! Jak technologia i nowe oczekiwania pokolenia X, Y, Z wpływają na myślenie o projektowaniu i architekturze”.

Projektanci powinni wychodzić od myślenia z perspektywy człowieka. Zacznijmy od jego potrzeb! Apelował Rafał Kołodziej, projektant strategii i usług podczas sesji „Design, you idiot! Jak technologia i nowe oczekiwania pokolenia X, Y, Z wpływają na myślenie o projektowaniu i architekturze”.

REKLAMA

Kołodziej zaznaczył, że jest potrzeba sprzedażowa, zrozumienia przestrzeni i wczucia się w nią – to jest mu bliskie i zarazem dla niego ważne. Ale często gubimy się w tym, że zaczynamy myśleć od strony rozwiązań technologicznych, samej technologii i pomysłów.... gdzieś tam po drodze gubimy samego człowieka. A dobre projektowanie powinno odpowiadać na istniejące potrzeby człowieka.

Projektant jest mentorem wielu programów start-upowych.  Ze swojego doświadczenia wie, że błędem jest wychodzenie od rozwiązań. – Jeśli przychodzi do mnie młody człowiek, który wychodzi od tego, że on zrobi aplikację, która… to jest błąd na wstępie, bo pojawia się założenie, że jego pomysł jest niepodważalny. Należy wyjść z zupełnie innej perspektywy - podkreślał.

Kołodziej twierdzi, że najpierw powinien w tym wszystkim pojawić się człowiek. – Wyobraźmy sobie człowieka i jego potrzeby, który potrzebuje konkretnego rozwiązania. W ten sposób zmienia się charakter wypracowanych rozwiązań - nadmienia.

Od potrzeb do technologii - ten sposób myślenia powinien przyświecać twórcom. – To się naprawdę sprawdza. Należy się przestawić na myślenie o kliencie. Wyjść od definicji potrzeb i dostosowania do tego wszystkiego technologii. Porzucić prymat technologii nad potrzebami - konkluduje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY