Oryginalna kolekcja zyskała kilka nowych modeli. Konstantin Grcic dla marki LaufenPropertydesign.pl - 08-11-2018 11:58


Laufen poszerza kolekcję Val. Oryginalna kolekcja zyskuje kilka dodatkowych modeli tworząc niezwykłe rozwiązanie łazienkowe. Zaprojektowana przez projektanta Konstantina Grcica, kolekcja Val cieszy się powodzeniem wśród klientów.

Nowoczesne materiały i bryły wanny Val, umywalek, miski WC i bidetu oraz baterii dają nowe opcje stworzenia niepowtarzalnej przestrzeni relaksu.

Wanna Val stworzona z materiału Sentec to propozycja dla ceniących relaks i czas na kąpiel w przestrzennej wannie. Harmonia kształtów, efekt wizualny materiału Sentec i bryły działają na zmysły i zachęcają do korzystania. Regularnym, okrągłym kształtem cechują się także nowe modele umywalek. Te z kolei wykonane są z ceramiki Saphirkeramik, co pozwala tworzyć kształty o subtelnych liniach. Dedykowane nowe baterie i miski WC i bidety sprawiają, ze cała kompozycja jest spójna i harmonijna.

Niezwykły potencjał rewolucyjnego materiału SaphirKeramik, widać w tej kolekcji poprzez proste linie, bardzo cieniutkie krawędzie i oryginalne dekoracyjne struktury. Seria produktów Val ponadto obejmuje umywalki ścienne, umywalki nablatowe, tacki ceramiczne, meble łazienkowe z kolekcji Space oraz wanny.

Monachijski projektant Konstantin Grcic jest znany ze swojej zdolności do rozciągania nowych materiałów i metod produkcji do granic możliwości. Dzięki nowej gamie SaphirKeramik, projektant dokonał redefinicji i przesunięcia kreatywnych granic ceramiki łazienkowej. Intensywna współpraca rozpoczęła się od projektu SaphirKeramik i skupiła się na serii studiów koncepcyjnych opartych na umywalkach o dekoracyjnej, funkcjonalnej powierzchni.