REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Oskar Zięta: Wpadamy w strefę komfortu. Bardziej kreatywni byliśmy siedząc w garażach

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 maj 2017 09:00
Oskar Zięta: Wpadamy w strefę komfortu. Bardziej kreatywni byliśmy siedząc w garażach
Oskar Zięta na EEC fot. PTWP

Obecnie dużą rolę przykłada się do projektowania wnętrz biurowych. Zwraca się uwagę na design i komfort pracowników. Jednak czy komfortowe warunki są dobre dla naszej kreatywności? - Wpadamy w strefę komfortu. Przez to stajemy się nudni i leniwi – stwierdził Oskar Zięta, architekt, projektant procesów, prezes zarządu, Zieta Prozessdesign podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

REKLAMA

- Byliśmy bardziej kreatywni i bardziej autentyczni, kiedy siedzieliśmy w garażach – mówił  Oskar Zięta podczas sesji "Design - inteligentne narzędzie, które pobudza przedsiębiorstwa" w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Zdaniem projektanta, najlepsze pomysły powstają w przestrzeniach, w których na bakier jest z komfortem. - Kiedy u mnie w firmie jest stresująco, wtedy rodzą się najlepsze pomysły. Fascynujące są przestrzenie produkcyjne: cały ten kurz, zapylenie i maszyny – właśnie tam, o dziwo, może być naprawdę kreatywnie. Warto o tym pamiętać, projektując biura – mówił Zięta.

Jak zauważył projektant, nie do końca też wiemy, jak projektować dla młodzieży, która wejdzie dopiero teraz na rynek pracy. - Dziś ich jeszcze nie rozumiemy, tylko staramy się zrozumieć, jak projektować dla nich biura – podkreślał Zięta. Może wcale nie oczekują przestrzeni „pełnej komfortu”, jaką im chcemy zaoferować?

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY