Oto biuro firmy OE Industry w Krakowie. Komfortowe, funkcjonalne i pełne dobrego designuPropertyDesign.pl - 08-03-2019 13:00


Nowe biuro firmy OE Industry mieści się w krakowskim budynku Tree House Office autorstwa Karpiel & Steindel. Lokalizacja jest wyjątkowa i sama przestrzeń do pracy. Pełna dobrego designu, roślin, światła, a przy tym nowoczesna i funkcjonalna. Zaglądamy do środka!

Biuro firmy OE Industry o pow. 250 mkw. zaprojektowała pracownia AW Interior Design. Jakie były główne założenia projektu i jakie oczekiwania miał inwestor? - Inwestorowi zależało na biurze nowoczesnym, pełnym dobrego designu, ale też funkcjonalnym i z jak największym metrażem wolnej przestrzeni - zaznacza Agnieszka Wójcik, architekt, AW Interior Design.

Nowa przestrzeń do pracy firmy OE Industry składa się z przestronnej strefy open space, reprezentacyjnej strefy wejściowej z recepcją, komfortowego miejsca do mniej formalnych spotkań z fotelami, sali konferencyjnej na 20 osób, strefy socjalnej z aneksem kuchennym i dużym stołem jadalnianym. W biurze zaprojektowano również dwa gabinety dla właścicieli firmy - każdy z niach wyróżnia unikalny charakter.

Architekci z AW Interior Design postawili również w projekcie biura na dostęp do dużej ilości światła dziennego oraz na naturalne rośliny. Dzięki zastosowaniu wielu przeszkleń, w biurze nie czuć przytłoczenia i podziału przestrzeni. Ciekawym detalem są fototapety z grafikami autorskimi firmy OE Industry na ścianach w sali konferencyjnej i gabinecie prezesa.

W biurze znalazło się też miejsce dla polskiego designu. - Mamy tu fotele firmy Noti oraz ogromną lampę w gabinecie prezesa - czarną gwiazdę firmy Nasu, całe oświetlenie dostarczyła firma AQForm, zaś meble do sali konferencyjnej Nowy Styl Group - wymienia Wójcik.

Co było największym wyzwaniem w projekcie? - Temat był trudny ze względu na prawie całkowity brak kątów prostych w budynku. Ten problem udało mi się przełożyć na atut i poszaleć ze stawianiem ścianek - nadmienia architekt. Stworzyliśmy komfortową i przyjazną przestrzeń do pracy dla młodych ludzi pełnych pasji - dodaje.

Projekt nowego biura dla firmy OE Industry został zrealizowany pod koniec 2018 r.