REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Oto najważniejsze trendy dot. zrównoważonego rozwoju

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 wrz 2017 12:14
fot. mat. prasowe

Cztery trendy związane ze zrównoważonym rozwojem zdradza Johanna Ljunggren, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Kinnarps.

REKLAMA

Radość dzielenia się z innymi

- Ekonomia współdzielenia (sharing economy) rozwija się. Wkrótce będziemy świadkami pojawienia się w sektorze aranżacji wnętrz rozwiązań inspirowanych aplikacjami typu Sunfleet czy Über. Współdzielenie biur, mebli i sprzętu pozwala na oszczędność czasu i kosztów i jest sposobem na ekonomiczne zarządzanie zasobami - mówi Johanna Ljunggren.

Leasing materiałów

- W nowej gospodarce okrężnej nazywanej też gospodarką obiegu zamkniętego (circular economy) możliwe będzie ponowne wykorzystywanie materiałów pomiędzy branżami. W przemyśle tworzyw sztucznych już możliwe jest wykorzystywanie w ten sposób różnych materiałów i składników. Kolejnym przykładem są banki tworzyw sztucznych zlokalizowane w Peru i na Haiti. Miejscowa ludność zbiera odpady tworzyw sztucznych i w zamian otrzymuje potrzebne materiały i narzędzia - zauważa ekspert.

Rzeczywistość wirtualna jak się patrzy

- Rzeczywistość wirtualna ma potencjał stać się jednym z czynników przyczyniających się do zmniejszenia emisji CO2. W przyszłości będziemy mogli zaoferować naszym klientom korzystanie z tej technologii zamiast organizować prezentację oferty wymagającą podróży. Dzięki wirtualnej rzeczywistości nie będzie już potrzeby budowania kosztownych showroomów i ekspozycji – pozostaje pytanie: jaka przyszłość w związku z tym czeka targi meblowe? - zastanawia się.

Nowe materiały

- Jako producenci mebli wiele możemy nauczyć się od projektantów mody. W przemyśle modowym eksperymentuje się z użyciem liści ananasa zamiast skóry lub dzięki technologii druku 3D tworzy się obuwie z odpadów tworzyw sztucznych wyłowionych z morza - przekonuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY