REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Oto zwycięski projekt neonu, który rozświetli Wrocław

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 sie 2016 15:03
Oto zwycięski projekt neonu, który rozświetli Wrocław
fot. materiały prasowe

To projekt graficzny Dawida Celka, absolwenta Politechniki Wrocławskiej, projektanta, obecnie pracującego w Berlinie, zwyciężył w konkursie „Kolej na neon". Już teraz możemy zobaczyć zwycięski projekt.

REKLAMA

Za nami rozstrzygnięcie konkursu „Kolej na neon” w trakcie którego było aż 1600 propozycji, 11 projektów finałowych i 6000 oddanych głosów. Przypomnijmy celem konkursu było zaprojektowanie neonu, który stanie się częścią inwestycji Lokum Victoria budowanej we Wrocławiu.

Ideą, jaka przyświecała przy organizacji konkursu „Kolej na neon” było połączenie kreatywności wrocławian z bogatą tradycją wrocławskich reklam świetlnych. W latach 60’ i 70’ XX ulice miasta każdego wieczora rozświetlane były setkami neonów, reklamujących m.in. kina, sklepy, cukiernie, zakłady fryzjerskie i kwiaciarnie. Wiele konstrukcji zachwycało niebanalnymi rozwiązaniami i pomysłowością projektantów przy okazji upiększając budynki i ulice. Część neonów była także nośnikami treści społecznych, a najbardziej znanym tego przykładem jest po dziś dzień neon „Dobry wieczór we Wrocławiu” witający podróżnych przed Dworcem Głównym. To właśnie projekt wrocławskiego architekta, Janusza Tarantowicza był szczególną inspiracją dla organizatorów konkursu. 

Według autora Dawida Celki, idea projektu to połączenie piktogramu mostu z piktogramem uśmiechniętej twarzy. Znak graficzny wpisany jest w kompozycję między poszczególnymi słowami i tworzy wraz z nimi spójną całość.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY