REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Panorama Łodzi jak nowa

  • Autor: UM Łódź
  • 04 sty 2017 10:33
fot. UM Łódź

Po ponad 5 tygodniach pracochłonnej i wieloetapowej konserwacji stuletnia Panorama Łodzi odzyskała dawny blask. Akwarela powstała na początku XX wieku w wyspecjalizowanej firmie Kunstverlag, Eckert & Pflug z Lipska na zlecenie jednego z najbogatszych łódzkich fabrykantów Juliusza Heinzla. 100-letnia akwarela, przedstawia fragment ulicy Piotrkowskiej z budynkami pod numerami 102, 104 i 106.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Łodzi, po przeprowadzonych pracach, właśnie odbyła się pierwsza prezentacja Panoramy. Konserwatorem stuletniej Panoramy Łodzi był Kamil Królikowski.

- Kiedy prezentowaliśmy obraz przed konserwacją niewielu z nas mogło sobie wyobrazić, jak to będzie wyglądało. Gratuluję panu Kamilowi tak wspaniałej pracy. Panorama pokazuje naszą tożsamość i dziedzictwo. Teraz będzie ona udostępniona łodzianom - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Ciekawostką jest fakt, że postępy prac na bieżąco mogli obserwować zwiedzający w specjalnie zaaranżowanej pracowni konserwatorskiej na parterze CMW.

Koszt konserwacji w kwocie 32 tys. zł w całości pokrył Urząd Miasta Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY