REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pianino w biurze i zebranie na rowerach - zobacz nowe biuro Sage

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 gru 2016 14:58
Pianino w biurze i zebranie na rowerach - zobacz  nowe biuro Sage
fot. Sage
Pianino w biurze i zebranie na rowerach - zobacz  nowe biuro Sage
Pianino w biurze i zebranie na rowerach - zobacz  nowe biuro Sage
Pianino w biurze i zebranie na rowerach - zobacz  nowe biuro Sage
Pianino w biurze i zebranie na rowerach - zobacz  nowe biuro Sage

Wszystkie spotkania w sali konferencyjnej? Pracownicy w oddzielnych pokojach? Praca bez przerwy i spożywanie posiłków przy biurkach? To codzienność w wielu firmach. Na szczęście powstają nowe przestrzenie biurowe, które odpowiadają na potrzeby pracowników, zapewniając im dobre warunki pracy i usprawniając działanie przedsiębiorstwa.

REKLAMA

Dzisiejsze technologie umożliwiają odejście od tradycyjnego podziału czasu pracy od 9 do 17. Badania Gallupa wykazały, że tradycyjny, 40-godzinny tydzień pracy, dla przeciętnego pracownika wydłużył się o 7 godzin. A przecież nie chodzi o godziny spędzone przy biurku tylko o efektywność. By ją zwiększyć konieczne jest stworzenie odpowiedniego środowiska – zarówno organizacyjnie, jak też pod względem infrastruktury biurowej. Przykładem może świecić nowe, warszawskie biuro firmy Sage. Autorami koncepcji aranżacji wnętrz oraz wykonawcą prac budowlanych była firma Tétris.

Sage jest globalną firmą technologiczną, dlatego jednym z wyzwań dla działu HR stało się stworzenie warunków pracy wspierających innowacyjność i kreatywność pracowników, jak również dających im autonomię i swobodę działania. Nowoczesne środowisko pracy zakłada oderwanie od stałych biurek, pokoi czy działów. Wolna przestrzeń sprzyja zaangażowaniu, interakcjom i współpracy - pracownicy mogą swobodnie wymieniać się pomysłami, a decyzje podejmowane są szybciej. Badania przeprowadzone przez magazyn Deskmag wśród 1500 specjalistów z 52 krajów pokazały, że pracując w ramach nowoczesnych przestrzeni coworkingowych o kilkadziesiąt procent wzrasta produktywność oraz stopień interakcji między członkami zespołów. W Sage przestrzeń biurowa jest zaprojektowana właśnie w taki sposób, aby wspomagać komunikację między wszystkimi pracownikami. Nie ma ścianek działowych, ani innych sztucznych barier.

- Interakcji między pracownikami i ich zaangażowaniu pomaga także możliwość spotykania się w nieformalnej, wyzbytej rutyny atmosferze. Pracownicy Sage odbywają niezobowiązujące pogawędki, wymieniają się pomysłami czy spotykają w ramach zespołów projektowych, jeżdżąc na rowerach stacjonarnych, którymi dodatkowo ładują baterie w smartfonach czy spacerując po zielonym, przeszklonym patio. Jak wykazują badania, dynamiczne zebrania nie tylko burzą korporacyjną rutynę, ale są także bardziej efektywne – wymiana pomysłów w czasie spaceru, w ruchu czy w nieformalnych miejscach o 8,5 proc. zwiększa zaangażowanie pracowników w sprawy firmowe – mówi Piotr Ciski, dyrektor zarządzający Sage w Polsce.

Wykonanie niektórych zadań w pracy wymaga pełnej ciszy i skupienia. Z myślą o takich sytuacjach w nowym biurze Sage zaaranżowano tzw. strefy ciszy, czyli pomieszczenia, w których można na kilka godzin odizolować się od firmowego życia i skoncentrować jedynie na wykonaniu indywidualnego zadania. W strefie cichej pracy nie można rozmawiać przez telefon ani dyskutować, każdy pracuje w skupieniu.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY