REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Piękny design i kosmiczna technologia. Projekt robota doceniony

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 kwi 2017 10:41
Piękny design i kosmiczna technologia. Projekt robota doceniony
Red Dot Award dla Husarska Design Studio (projektant: Jadwiga Husarska) za innowacyjny projekt Robota Rehabilitacyjnego Luna EMG fot. mat. prasowe
Piękny design i kosmiczna technologia. Projekt robota doceniony
Piękny design i kosmiczna technologia. Projekt robota doceniony
Piękny design i kosmiczna technologia. Projekt robota doceniony
Piękny design i kosmiczna technologia. Projekt robota doceniony

Luna EMG to przemyślany projekt robota rehabilitacyjnego łączący w sobie piękny design oraz zaawansowaną technologię opracowaną przez zespół EgzoTech. Takie połączenie pozwoliło Jadwidze Husarskiej otrzymać najwyższe, międzynarodowe wyróżnienie w dziedzinie projektowania produktu - RedDot Award w dziedzinie Produkt Design.

REKLAMA

Luna Emg została zaprojektowana z dbałością o szczegół i uwzględnieniem potrzeb zarówno pacjenta jak i rehabilitanta. Przyjemne,  miękkie kształty budzą zaufanie nawet najmłodszych pacjentów, których rehabilitacja jest największym wyzwaniem.  Robot komunikuje się z użytkownikami poprzez kolorowy wyświetlacz przywodzący na myśl oko, który wskazuje zakresy ruchu podczas rehabilitacji pacjenta. Kolor czerwony wskazuje na przeciążenie rehabilitowanej kończymy co sprawia że rehabilitacja jest bezpieczna.

Komfort rehabilitanta na co dzień używającego Luny jest równie ważny co komfort pacjenta. Urządzenie posiada szereg udogodnień, które ułatwiają wykonywanie codziennej wielogodzinnej pracy. Obudowa robota jest ergonomiczna, łatwa w obsłudze i intuicyjna. Posiada uchwyty boczne oraz jezdną podstawę, dzięki której łatwo można go przemieszczać. Regulowane ramię z wyświetlaczem gwarantuje komfort rehabilitacji niezależnie od pozycji pacjenta; stojącej, leżącej siedzącej na fotelu lub na wózku inwalidzkim. Również rehabilitant ma możliwość korzystania z tabletu w dogodnej dla siebie pozycji aby zaprogramować robota. 

- Urządzenie nazwaliśmy Luna, aby nadać mu unikalną osobowość, tak ważną przy projektowaniu robotów. Posiada piękne proporcje i jest wyjątkowa na tle innych urządzeń medycznych, a do tego jest mądra - szybko się uczy i pomaga szybciej wracać do zdrowia - mówi Jadwiga Husarska.

Zarządzany przez Michała Mikulskiego zespół inżynierów z Egzotech stworzył pierwszego robota rehabilitacyjnego na świecie, który wykorzystując elektromiografię (EMG) pozwala aktywnie ćwiczyć osobom cierpiącym na schorzenia nerwowo - mięśniowe, nawet z zaawansowanym zanikiem mięśni. Jednocześnie pozwala na świetną zabawę podczas rehabilitacji gdyż pozwala pacjentom grać w specjalnie przygotowane gry ułatwiające powrót do zdrowia. Luna EMG wspomaga rehabilitację zarówno kończyn górnych jak i dolnych za sprawą dedykowanych końcówek zaprojektowanych przez studio projektowe Husarska. Aplikacja zainstalowana na robocie posiada szeroki wachlarz programów terapeutycznych, dostosowujących zakres ruchu i poziom trudności ćwiczeń do możliwości pacjenta. Ćwiczenia z Luną EMG nie są zwykłą rehabilitacją, ich innowacyjny charakter polega m.in. na tym że są wykonywane w asyście gier komputerowych. Zamiast zwykłych ćwiczeń pacjent może podbijać kosmos, omijać asteroidy czy układać rzędy kulek w grze logicznej. Pacjent zapomina na chwilę o bólu, skupia się na tym, że gra, a przy okazji jest diagnozowany i ćwiczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY