REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pierwszy taki w Polsce. Oto showroom Laminam

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 wrz 2016 10:54
Pierwszy taki w Polsce. Oto showroom Laminam
Showroom Laminam, fot. materiały prasowe
Pierwszy taki w Polsce. Oto showroom Laminam
Pierwszy taki w Polsce. Oto showroom Laminam
Pierwszy taki w Polsce. Oto showroom Laminam
Pierwszy taki w Polsce. Oto showroom Laminam
Pierwszy taki w Polsce. Oto showroom Laminam
Pierwszy taki w Polsce. Oto showroom Laminam

Pierwszy taki nie tylko w naszym kraju, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Zlokalizowany w nowoczesnym, ekologicznym budynku biurowo-usługowego Eurocentrum w Warszawie. Stała ekspozycja showroomu Laminam została zaprojektowana tak, aby w atrakcyjny sposób przedstawić możliwości włoskich płyt ze spieków kwarcowych. Za koncepcję wnętrza odpowiada pracownia JMW Architekci.

REKLAMA

Showroom zlokalizowany jest przy jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych Warszawy – Alejach Jerozolimskich, w przestrzeni usługowo-handlowej na parterze nowoczesnego, ekologicznego biurowca Eurocentrum. To jedyne poza Włochami miejsce z tak szeroką ekspozycją płyt Laminam, okrzykniętych tworzywem przyszłości.

- Inauguracja showroomu jest dla nas szalenie ważnym, długo oczekiwanym wydarzeniem. Tworząc to miejsce, chcieliśmy dać architektom i ich klientom zupełnie nowe możliwości poznawania spieków kwarcowych. Warszawski showroom jest dla nas kolejnym w tym roku powodem do dumy i radości, po przyznanej wiosną prestiżowej nagrodzie Red Dod Award dla naszego projektu Laminam Star Maker. Płyta, którą można już oglądać w nowym lokalu, została przygotowana we współpracy z pracownią Massive Design i jej właścicielem Mac Stopą. Zaaranżowanie wnętrz showroomu powierzyliśmy innej uznanej pracowni - JMW Architekci, z architektem Jakubem Wiśniewskim na czele - mówi Wiesław Sordyl, prezes Laminam Poland.

Głównym zadaniem, jakie firma postawiła przed architektami, było stworzenie projektu stałej ekspozycji showroomu tak, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w celu prezentacji zalet spieków kwarcowych Laminam: różnorodnej możliwości technicznej obróbki i wykończeń płyt, szerokiego spektrum zastosowań w architekturze i wnętrzach oraz dostępnych kolorów i faktur materiału. Jak pracownia poradziła sobie z tym wyzwaniem?

- Do wnętrza wstawiony został kubik składający się z kilku odsuniętych względem siebie ram przestrzennych. Każda z ram od strony wewnętrznej została wykończona innym rodzajem spieku. Natomiast od zewnątrz oraz na posadzce zastosowano spiek  Naturali Bianco Statuario Venato. To bardzo świadomy wybór – ten wzór fantastycznie oddaje piękno białego marmuru z szarymi żyłami Statuario, ma bardzo dobre parametry techniczne i stąd cieszy się rosnącym zainteresowaniem architektów wnętrz. Dla nas także był niezwykle wdzięcznym i inspirującym tworzywem podczas pracy projektowej – wyjaśnia architekt Jakub Wiśniewski z JMW Architekci.  Dodatkowo, we wnętrzu samego kubika zaprojektowano wyspę kuchenną, a także kabinę prysznicową, prezentujące szerokie możliwości zastosowania spieków we wnętrzach. Znajduje się tam również zaprojektowany na potrzeby showroomu przez JMW Architekci stół konferencyjny, umożliwiający jednoczesną pracę z klientem dwóch niezależnych zespołów oraz przeprowadzanie prezentacji, pokazów i szkoleń.

- W showroomie Laminam zostały stworzone ekspozytory mogące pomieścić do 140 sztuk płyt różnorodnych spieków o imponujących wymiarach 100 x 300 cm, a także przestrzeń dedykowana na przechowywanie sporych gabarytów próbników i katalogów. Całość dopełnia specjalistyczne oświetlenie dobrane przez nas tak, aby wydobyć naturalną barwę, charakter i strukturę płyt Laminam, profesjonalne nagłośnienie oraz ruchomy ekran do prezentacji - podsumowuje Jakub Wiśniewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY