REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pociągi, statki kosmiczne i budowle architektoniczne zbudowane z... klocków

  • Autor: PAP
  • 06 kwi 2018 14:06
fot. pixabay.com

Maria Skłodowska-Curie w swoim laboratorium, bohaterowie "Gwiezdnych wojen", pociągi, statki kosmiczne i budowle architektoniczne zbudowane z klocków będzie można zobaczyć na wystawie "Historie klockami budowane II", którą w niedzielę otworzy Muzeum Okręgowe w Rzeszowie.

REKLAMA

Wystawa jest przeglądem prac członków Stowarzyszenia "Zbudujmy to!". Będzie to jej druga odsłona.

Jak zauważyła Agnieszka Opalińska z rzeszowskiego muzeum, na ekspozycji będzie można obejrzeć sceny z życia mini-ludzików zbudowanych z klocków; będą także różnego rodzaju pojazdy: pociągi, samochody i statki kosmiczne, a także budowle architektury zarówno historycznej, współczesnej, jak i fikcyjnej.

Zwiedzający będą mogli zobaczyć np. klockowych bohaterów znanych z literatury, filmów, gier i historii. Będą zatem bohaterowie "Świata dysku", "Gwiezdnych wojen", ale również Maria Skłodowska-Curie w swoim laboratorium.

Opalińska wyjawiła, że makieta przedstawiająca laboratorium Marii Skłodowskiej-Curie została zgłoszona do programu LEGO Ideas. "Jeśli praca ta w ciągu roku zbierze 10 tysięcy głosów, to LEGO rozpatrzy ją jako potencjalny oficjalny zestaw klocków, który będzie można kupić w sklepie" - dodała.

Na ekspozycji znajdą się też, zaprezentowane po raz pierwszy, dwa duże projekty: "XIX-wieczna ulica" oraz "Historia Polski". Opalińska wyjawiła, że każdy z nich został zbudowany przez co najmniej kilkunastu członków stowarzyszenia.

"XIX-wieczna ulica" to makieta o długości prawie sześciu metrów, przedstawiająca ulicę z nabrzeżem rzeki, kamienicami i strefą przemysłową.

"Wszystko, jeżeli da się pokazać klockami, będzie utrzymane w dziewiętnastowiecznym klimacie, wraz z pojazdami i strojami mini-figurek z epoki" - zapewniła Opalińska.

Natomiast "Historia Polski" to projekt, który powstał z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Składa się na niego około 30 scenek oraz małych makiet ilustrujących wydarzenia i postaci znane z historii Polski.

Niedzielny wernisaż uświetni pokaz robotów zbudowanych z klocków LEGO Mindstorms, przygotowany przez studentów z Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych Politechniki Rzeszowskiej.

Ponadto na niedzielę muzeum przygotowało wiele atrakcji dla dzieci: stoliki z klockami, basen DUPLO, wspólne budowanie figury Yody 3D.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY