REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Podłogowy artyzm

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 cze 2017 15:44
Podłogowy artyzm
Kolekcja Arkit. Dystrybutorem produktów w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz - Dekorian fot. mat. prasowe
Podłogowy artyzm
Podłogowy artyzm
Podłogowy artyzm
Podłogowy artyzm
Podłogowy artyzm

Podłogi winylowe mogą być nie tylko funkcjonalne, ale również piękne. I tak francuską markę Arkit cechuje filozofia, która polega na śmiałym łączeniu nowoczesnych technologii z tradycją rzemieślniczą i artystycznym podejściem.

REKLAMA

Marka Arkit jest młodszym „dzieckiem” Marie-Noëlle Plassard, kierującej wnętrzarskim gigantem, firmą Artépy. Aby uczcić swój okrągły 20. jubileusz, postanowiła powołać do życia w 2015 roku subbrand, specjalizujący się w podłogach winylowych. Polityka marki zmieniła myślenie o podłogach winylowych. Dotychczas podłogi winylowe kojarzone były z ubogim wzornictwem, koncentrującym się przede wszystkim na odzwierciedlaniu, w mniej lub bardziej udany sposób, rysunku drewna lub kamienia naturalnego.

I tak marka proponuje kolekcje, które bazują na ręcznie zaprojektowanych wzorach. Namalowane farbą, ołówkiem, a nawet piórem, motywy poszczególnych kolekcji są następnie pieczołowicie reprodukowane na płytach o formacie 91,4 x 91,4 cm. W portfolio marki znajdują się cztery kolekcje. Premierowa, składająca się z czterech propozycji kolorystycznych, nosi nazwę Faux Unis. Charakteryzuje ją minimalizm. Wszystkie wersje mają bardzo subtelną strukturę, a ich kolor jest nierównomierny i płynnie przechodzi od jaśniejszego w ciemniejszy. Dzięki pomysłowemu designowi kolekcja daje możliwości budowania ciekawej geometrii podłogi i dynamizowania przestrzeni. W zależności od tego, czy płyty są ułożone według konkretnego porządku czy chaotycznie, uzyskuje się inne, ale za każdym razem niezwykłe, efekty optyczne.

Parametry techniczne podłóg francuskiej firmy pozwalają na stosowanie ich zarówno w prywatnych domach czy mieszkaniach, jak i w przestrzeniach komercyjnych: recepcjach, muzeach, bibliotekach, sklepach, biurach, restauracjach. Dystrybutorem produktów Arkit w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz - Dekorian.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY