REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Polski design w Białym Domu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 lis 2015 11:54
Polski design w Białym Domu
Kolekcja Valde - lady recepcyjne, fot. MDD
Polski design w Białym Domu
Polski design w Białym Domu
Polski design w Białym Domu
Polski design w Białym Domu
Polski design w Białym Domu

Niebawem do Białego Domu zostanie dostarczona designerska lada recepcyjna, która przyjedzie kontenerem prosto z fabryki w Sępólnie Krajeńskim. Polski design doceniony został przez architektów aranżujących przestrzeń dla najwyższych władz USA.

REKLAMA

Lada recepcyjna serii Valde to nowoczesny w formie mebel, wykonany z kolorowego laminatu, z blatem z hartowanego szkła i aluminiowymi listwami, nadającymi całości eleganckiego charakteru. Jej unikatowy charakter podkreśla oryginalna, odważna kolorystyka… Jednak w recepcji Białego Domu znajdzie się lada w delikatnej, jasnej kolorystyce bieli i drewna. Prototyp powstaje właśnie w fabryce firmy w Sępólnie Krajeńskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Stamtąd lada zostanie wysłana kontenerem do USA.

- Projekt, który realizujemy do Waszyngtonu wyróżnia kolor frontu i dodatkowe przeloty kablowe zaprojektowane w miejscach wskazanych przez klienta. Architekci aranżujący przestrzeń w Białym Domu sami wybrali ten właśnie model z serii Valde. Był on odpowiedni w kategoriach gabarytowych. Jedyna zmiana to inny laminat, który musieliśmy zamówić pod to zlecenie u zewnętrznego dostawcy z Francji - opowiada o projekcie Sylwia Cieślik, Export Sales Specialist, MDD. - Lada, która popłynie do USA jest klasyczna: biała z frontem w kolorze orzecha włoskiego. Wszystko po to, by odpowiednio wpasować się w klimat i styl Białego Domu - dodaje.

- Stanowisko recepcyjne jest punktem wymiany informacji i z takim założeniem powinno być projektowane. Dlatego przy każdym projekcie uwzględniamy takie aspekty, jak komfort obsługiwanego klienta oraz osoby pracującej za ladą - mówi o ladach recepcyjnych Fabryki Mebli Biurowych MDD projektantka Małgorzata Graczyk. - Odpowiednie wymiary lady zapewniają swobodną komunikację. Wysokość powinna umożliwiać wygodny dostęp dla klientów, niezależnie od wzrostu, a także dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Szerokość natomiast musi ułatwiać sprawną komunikację, nie naruszając strefy dystansu fizycznego rozmówcy. Kolejnym ważnym aspektem jest design: wykorzystane materiały, wyraziste kontrastujące kolory, forma, faktura bryły. Przykuwający oko kształt oraz odpowiednio dobrana kolorystyka w oryginalny sposób powinna nawiązywać do charakteru organizacji - podkreśla dalej projektantka.

- Ważna jest jakość, ale cena gra równie ważną rolę. Często klient jest ograniczony budżetem, ale zawsze staramy się znaleźć takie rozwiązanie, aby zadowolić obie strony transakcji - mówi Sylwia Cieślik. 

- Atrakcyjna i funkcjonalna recepcja buduje pozytywne pierwsze wrażenie, które jest dobrym początkiem do dalszej współpracy - podsumowuje Małgorzata Graczyk.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY