REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Porcelana Kristoff, Manufaktura i Huta Julia łączy siły

  • Autor: UM Wrocław
  • 18 gru 2015 12:31
Zestaw deserowy, fot. Polskistol.com

Trzy fabryki z Dolnego Śląska: Porcelana Kristoff z Wałbrzycha, Manufaktura z Bolesławca i Huta Julia z Piechowic postanowiły stworzyć wspólny projekt „Polski stół”. Powstała zastawa stołowa, która powoli staje się wizytówką Dolnego Śląska.

REKLAMA

– Doszliśmy do wniosku, że nie konkurujemy ze sobą na rynku. Połączyliśmy siły i udało nam się opracować produkt, który nie tylko przypomina o tradycyjnym dolnośląskim rzemiośle, ale też pokazuje, że to, co powstaje na Dolnym Śląsku, jest piękne i nowoczesne – mówią zgodnie producenci.

Jak informuje oficjalny portal miejski Wrocławia, powstały trzy zestawy – dwa śniadaniowe i jeden deserowy, które opracowały wspólnie zespoły projektantów z trzech dolnośląskich fabryk. Ich praca polegała nie tylko na projektowaniu, ale na wzajemnym poznawaniu technologii produkcyjnych i tradycyjnych, ręcznych sposobów dekorowania: zdobienia porcelany, stempelkowania kamionki i szlifowania kryształów.

Zestawy „Polski stół” zdobi motyw zaczerpnięty z plastra miodu, który znajdziemy na talerzach z bolesławieckiej „Manufaktury”, szkle kryształowym z Huty Julia i porcelanie z fabryki Kristoff. Pierwszy zestaw składa się ze szklanki, talerzyka i miseczki, drugi tworzą kryształowy kieliszek na jajko, talerzyk i kubek, a trzeci, deserowy to kieliszek, talerzyk i dwie miseczki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY