REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Port Czerniakowski ma swój neon

  • Autor: UM Warszawa
  • 16 lut 2015 15:11
Port Czerniakowski ma swój neon
Neon Portu Czerniakowskiego, fot. PTTK „Rejsy”
Port Czerniakowski ma swój neon
Port Czerniakowski ma swój neon

Do Portu Czerniakowskiego, jedynego miejskiego portu w Warszawie prowadzi już neon. Autorem projektu jest Paweł Ziomka.

REKLAMA

Port Czerniakowski ma swój neon - ponad dwa metry wysokości i dwa szerokości. Jego uroczysta iluminacja nastąpiła już 14 lutego br. Neon umieszczony został na dachu budynku bosmanatu. Widoczny jest od strony ulicy Solec.

– Neon portu to symbol kotwicy w centrum wytworzonym przez okrąg. Port Czerniakowski jest głównym portem stolicy. Kolory to barwy Miasta Stołecznego Warszawy i nawiązanie w formie zarówno do flagi jak i płynącej rzeki – mówi Paweł Ziomka, autor projektu neonu.

Port Czerniakowski to jedyny miejski port w Warszawie. W ostatnich latach m.st. Warszawa podjęło się jego modernizacji. Odbudowane zostało m.in. zachodnie nadbrzeże, a sam kanał i basen pogłębione. Wybudowano także nowe instalacje i przyłącza.

- Od kilku lat konsekwentnie inwestujemy w tereny nadwiślańskie. Staramy się uatrakcyjnić warszawiakom nabrzeża i zadbać o możliwość rozwoju sportów wodnych. Chcemy, aby wszyscy mieszkańcy naszego miasta mogli z przyjemnością spędzać czas nad Wisłą. Port Czerniakowski, który został w ostatnim czasie mocno zmodernizowany jest tego doskonałym przykładem. Mam nadzieję, że nowy neon, doskonale widoczny z ulicy, przyciągnie tutaj jeszcze więcej warszawiaków – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Neon został wykonany przez Żeglarski Klub Turystyczny „Rejsy” w ramach współfinansowanego przez m.st. Warszawa konkursu pt. „Port Czerniakowski”.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY