REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Poufność i design w gabinetach i salach konferencyjnych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 wrz 2017 10:22
Poufność i design w gabinetach i salach konferencyjnych
Pokoje spotkań mogą mieć zapewnioną poufność rozmów dzięki zastosowaniu sufitów o wysokim współczynniku Dnfw – jak w biurze AXA w warszawskim biurowcu Proximo, fot. Armstrong
Poufność i design w gabinetach i salach konferencyjnych
Poufność i design w gabinetach i salach konferencyjnych
Poufność i design w gabinetach i salach konferencyjnych
Poufność i design w gabinetach i salach konferencyjnych
Poufność i design w gabinetach i salach konferencyjnych

Akustyka jest jednym z ważniejszych elementów w planowaniu aranżacji biur. Częstym błędem jest szukanie rozwiązań, które tylko pochłaniają dźwięki. Nie mniej ważne – szczególnie w przypadku sal konferencyjnych i gabinetów – jest izolowanie dźwięków. W końcu to w tych pomieszczeniach omawiane są strategiczne i wymagające poufności tematy.

REKLAMA

Wnętrza kancelarii prawnych czy podatkowych oraz sal spotkań to miejsca szczególne - tu akustyka gra ogromną rolę, gdyż poufność rozmów jest najważniejsza. Sufity podwieszane montowane w tych pomieszczeniach muszą więc nie tylko pochłaniać dźwięki, ale też je izolować. Uzyskanie odpowiedniej poufności możliwe jest dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań akustycznych, w tym dużej mierze poprzez instalację sufitu podwieszanego z wysokim współczynnikiem izolacyjności akustycznej wzdłużnej (Dnfw) oraz wskaźnikiem redukcji dźwięków (Rw), czyli np. hałasów wpadających do pomieszczenia z instalacji technicznych biegnących nad sufitem.

– Odpowiednio zaplanowana akustyka pomaga w jeszcze jednym elemencie – wpływa na poziom zrozumiałości mowy, a to w przypadku spotkań w większych salach konferencyjnych, w zespole kilkunastu osób jeden z czynników sprawnego przeprowadzenia spotkania – zauważa architekt Anna Baczkowska, menedżer techniczny w polskim oddziale Armstrong.  Architekt weźmie udział w dn. 25-26 września br. w Property Forum 2017. To edycja wyjątkowa, bo po raz pierwszy towarzyszyć jej będzie Propertydesign.pl Forum, które dedykujemy projektowaniu, designowi i innowacjom we wnętrzach komercyjnych, w szczególności przestrzeniach do pracy. Anna Baczkowska będzie prelegentką podczas sesji "Operacja – modernizacja, czyli drugie życie biurowców".

Designerski sufit

Sam charakter i wystrój wnętrz są dziś dla firm równie ważne w kreowaniu swojego wizerunku. Największe światowe firmy doradcze poprzez odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych starają się pokazać swoim klientom specyfikę firmy. Stąd np. kojarzone z tradycją i klasycznym wystrojem kancelarie prawne nie są już dziś zwykłym biurem z gabinetami. Prawnicy poprzez kreatywność w aranżacji powierzchni starają się pokazać swoją otwartość na nowe trendy, oraz dbałość o detale.

Międzynarodowi doradcy prawa i finansów nie boją się więc odważnych mebli, kolorów i niestandardowych materiałów. Elementem dekoracyjnym we wnętrzu jest coraz częściej sufit, który przestał pełnić rolę jedynie technicznego zakrycia instalacji pod stropem. Montowane nowości to m.in. pionowe płyty akustyczne Baffles, które wykorzystała w swojej siedzibie w Rondo 1 warszawska filia EY.

– Pionowe płyty połączone w odpowiedniej konfiguracji z panelami oświetleniowymi pozwoliły ułożyć na suficie logo firmy składające się z liter EY – wyjaśnia Anna Baczkowska. Modne są także sufity drewniane, które bardzo ocieplają charakter wnętrza, dbając jednocześnie o przyjazną akustykę. Czy bardzo kreatywne wyspy sufitowe w dowolnych kształtach (także w zagiętej płaszczyźnie) i kolorach z linii Optima Canopy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY