
Wiosna to czas, w którym z nową energią wprowadzamy zmiany. Znaczną część dnia spędzamy w pracy, dlatego w pierwszej kolejności warto zadbać o estetykę biura. Nowe meble i akcesoria wniosą do wnętrz radosną, wiosenną atmosferę i poprawią nastrój.
Organizacja przestrzeni w miejscu pracy to spore wyzwanie, ponieważ urządzając biuro należy zadbać nie tylko o jego estetykę, ale również o funkcjonalność. Design powinien oddawać charakter firmy i być jej swoistą wizytówką. Dobrze zaplanowane, ergonomiczne biuro to klucz do sukcesu. Producenci mebli biurowych trzymają rękę na pulsie, wprowadzają udoskonalenia i nowe rozwiązania, które poprawiają jakość i komfort pracy w biurze. Jakie wiosenne nowości pojawiły się w propozycjach do przestrzeni biurowych i publicznych?
Po pierwsze - funkcjonalność
Praktyczne meble biurowe to takie, które mają wiele zastosowań w różnych sytuacjach. Przemyślany i funkcjonalny design krzesła Lumi, obrotowa, drewniana oraz stalowa podstawa, pozwala na zastosowanie go w różnych stylach, zarówno w tych industrialnych, jak i bardziej lub mniej oficjalnych. Lumi dobrze sprawdzi się w sali konferencyjnej, a także jako fotel menadżerski. Kolejną funkcjonalną perełką jest kolekcja Booi autorstwa Macieje Karpiaka. Fotel Booi to połączenie klasyki drewnianego kubełka i awangardowego kształtu. Marka Bejot poszukuje rozwiązań, które pomogą stworzyć biuro idealne, dlatego fotele dostępne są na kilku rodzajach baz, a dodatkowo, także w dwóch wersjach tapicerowania. Funkcjonalność to także mobilność, której doskonałym przykładem są panele Gren. Ten system akustyczny w kształcie liści sprzyja tworzeniu cichych i odseparowanych miejsc pracy czy spotkań.
Klasyczne formy na nowo
Klasyczne rozwiązania ciągle pozostają w trendach. Projektanci decydują się jednak na delikatne odświeżenie ponadczasowych wzorów, dodając do nich nutę współczesności. Idealnym przykładem świeżego spojrzenia na klasyczne krzesło szkolne jest kolekcja New School od marki MDD. Wielość konfiguracji tego modelu pozwala na różne zastosowania, według aktualnej potrzeby użytkownika. Ta z pozoru prosta i banalna konstrukcja może zachwycić. Dodanie do klasycznego modelu zagłówka, kółek, podłokietnika powala na wykorzystanie modelu New School w różnych typach przestrzeni.
Ponadczasową klasyką są również geometryczne formy. Prosta linia, nieskomplikowane figury oraz proste kąty łączenia za każdym razem mogą stworzyć nową jakość. Przykładem takich klasycznych form, ale w nowej odsłonie, są kolekcje Muse od marki Noti oraz Agora od MDD. Dodatkowo, obie kolekcje składają się z wielu modułów, które można ze sobą funkcjonalnie łączyć.
Architekt, Wiceprezes Zarządu Oddziału Krakowskiego SARP SARP
współwłaściciel Biuro Architektoniczne DDJM
Właściciel Kulczyński Architekt
Właściciel, Architekt, Naukowiec Zalewski Architecture Group
Architekt Autorska Pracownia Jacek Krenz
Założyciel Jednacz Architekci