REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Poznaj najbardziej designerski sklep świata

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 gru 2016 16:32
Poznaj najbardziej designerski sklep świata
fot. AN Interior Design

Sklep marki Heike został wybrany przez jury Inside World Festival najbardziej designerskim lokalem na świecie. Projekt powstał na deskach chińskiej pracowni AN Interior Design.

REKLAMA

Projekt nosi nazwę The Black Cant System. To niezwykle futurystyczne wnętrza pełne melancholii. Zamysłem designerów było stworzenie wielkiej przestrzeni w ciemnych kolorach. Umożliwiło to sprawne połączenie wieszaków z elementami funkcjonalnymi, jak schody czy przymierzalnie.

Ogólny charakter powierzchni jest absolutnie minimalistyczny, wręcz prymitywny. Postawiono na olbrzymią, wolną przestrzeń. Jest ona wykorzystywana nie tylko do prezentacji towarów, ale również do spotkań z artystami i dziełami sztuki.

Sklep składa się z dwóch kondygnacji. Pełni funkcję nie tylko miejsca sprzedaży ubrań. To również prawdziwy showroom oraz przestrzeń wystawiennicza.

Sklep zlokalizowany jest w mieście Hangzhou na terenie Chin. Jego oficjalne otwarcie odbyło się w 2015 roku. Jeden poziom zajmuje 200 mkw. Wysokość lokalu to 3,5 metra. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY