REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pracownicy projektują biuro. Zobacz efekty

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 wrz 2016 11:13
Pracownicy projektują biuro. Zobacz efekty
Biuro JLL, fot. Mariusz Zając
Pracownicy projektują biuro. Zobacz efekty
Pracownicy projektują biuro. Zobacz efekty
Pracownicy projektują biuro. Zobacz efekty
Pracownicy projektują biuro. Zobacz efekty
Pracownicy projektują biuro. Zobacz efekty
Pracownicy projektują biuro. Zobacz efekty

O tym, że za biurkiem można czuć się równie swobodnie jak u siebie w domu jest przekonanych 90 proc. respondentów badania JLL i Skanska. Badania pokazują dodatkowo, że komfortowe miejsce pracy to kluczowy czynnik wpływający na produktywność. Okazuje się zatem, że sytuacja, w której pracownik sam decyduje o kolorze ścian i ustawieniu mebli generuje korzyści dla obu stron.

REKLAMA

Projektowanie przestrzeni biurowej w sposób odpowiadający potrzebom pracowników nie jest zbędnym luksusem. Design w miejscu pracy staje się elementem EVP organizacji (Employer Value Proposition). Znaczenie wyglądu i funkcjonalności biura wzięli sobie do serca przedstawiciele JLL, międzynarodowej firmy doradczej w obszarze nieruchomości, planując w porozumieniu ze wszystkimi pracownikami przeprowadzkę do nowej warszawskiej siedziby.

- Wdrożona przez nas autorska koncepcja planowania środowiska pracy opierająca się na wywiadach i ankietach, które przeprowadziliśmy z naszym zespołem, pozwoliła określić, co można lub należy poprawić w porównaniu do poprzedniego biura. Zastanowiliśmy się wspólnie nad tym, co tworzy wartość naszej organizacji i wprowadziliśmy takie rozwiązania przestrzenne i technologiczne, które sprzyjają efektywności, ale i komfortowi pracy. Od początku czerwca jesteśmy już w Warsaw Spire, a opinie pracowników JLL, jakie do mnie docierają o naszym nowym biurze, są bardzo pozytywne – komentuje Tomasz Trzósło, dyrektor zarządzający JLL w Polsce.

Z czego wynikają zmiany, na które coraz częściej decydują się pracodawcy? Z jednej strony chodzi o zapewnienie pracownikom komfortu pracy, z drugiej o oszczędności. Jak przyznają zgodnie reprezentanci obu firm, design nie pełni już funkcji tylko dekoracyjnej. Z tą opinią zgadza się Paulina Łukaszuk, Communications Manager z firmy doradztwa personalnego HAYS Poland.

- Kształt biura, jego wygląd i atmosfera, którą czuje pracownik po przekroczeniu jego progu silnie oddziałuje na postawy zatrudnionych, komunikację ze współpracownikami i ich efektywność. Niewłaściwe warunki pracy sprzyjają popełnianiu błędów. W ekstremalnych sytuacjach może to prowadzić do frustracji i wypalenia zawodowego. Nic więc dziwnego, że dbałość o wzornictwo i ergonomię staje się priorytetem pracodawców – komentuje.

Pogodzić różnice

Rynek pracy to obecnie miejsce spotkań czterech generacji. Coraz bardziej mobilnych – szczególnie w przypadku najmłodszych pokoleń, które będą w przyszłości kładły większy nacisk na możliwość wykonywania obowiązków poza adresem pracodawcy. Natura pracy wciąż ulega zmianie. Niepewność ekonomiczna, presja na optymalizację kosztów, plany rozwoju, wyzwania związane z pozyskiwaniem wyspecjalizowanych pracowników, intensywna konkurencja – to tylko przykładowe powody, dla których warto pomyśleć o elastycznym planowaniu i wykorzystaniu przestrzeni biurowej. W JLL zdecydowano się na duże odstępy między rzędami biurek, aby stworzyć pracownikom komfort pracy. Dzięki temu firma jest w stanie zwiększyć zatrudnienie w Konsultingu o około 70 osób bez zmian powierzchni, dokonując tylko przesunięć ograniczeń pomiędzy strefami biura.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY