REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Projektant i producent grają do jednej bramki

  • Autor: wnp.pl
  • 20 cze 2017 10:15
 Projektant i producent grają do jednej bramki
fot. PTWP

O innowacyjności może przesądzać unikatowa forma, a produkt wyróżniający się formą może budować przewagę na rynku. Najpierw jednak firma musi wpisać dizajn w swoją strategię.

REKLAMA

Technologia to za mało, produkt musi mieć styl. Dowody działania tej prostej prawdy dostarcza na co dzień motoryzacja, która dyktuje trendy innym branżom, w następstwie czego współczesne żelazka przypominają sportowe samochody. Ale forma, stylizacja, dizajn odgrywają coraz większe znaczenie także w produkcji mniej złożonej czy zaawansowanej technicznie.

Siłę produktu, który umie się podobać, znają chociażby producenci mebli - a w tej branży polska gospodarka liczy się w Europie. Okazuje się, że coraz więcej polskich przedsiębiorców i menedżerów to widzi, że o innowacyjności może przesądzać także unikatowa forma. Wiedzą o tym polscy eksporterzy żywności, którzy zdobywają rynki i klientów nie tylko jakością produktu, ale i unikatowym, nowatorskim, łamiącym stereotypy pomysłom na konfekcjonowanie.

Projektant-konstruktor to podstawowa relacja na poziomie realizacji. Trudno przecenić jej wpływ na finalny produkt.

- To pomiędzy nimi odbywa się interakcja między wizją i technologią - zauważa Wojciech Starowieyski, prezes zarządu firmy Aquaform Inc., producenta i eksportera systemów oświetleniowych.

Tam, gdzie wszyscy liczący się w branży, ostro konkurujący gracze wytwarzają podobnie praktyczne, porównywalne co do jakości produkty, dizajn może tworzyć tę dodatkową wartość przechylającą szalę na stronę rynkowego sukcesu.

Czytaj cały artykuł Piękno i przemysł - razem z rozsądku

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY