REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Prozdrowotne projektowanie łazienek. To najnowszy trend w branży

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 mar 2017 12:56
Prozdrowotne projektowanie łazienek. To najnowszy trend w branży
fot. mat. prasowe
Prozdrowotne projektowanie łazienek. To najnowszy trend w branży
Prozdrowotne projektowanie łazienek. To najnowszy trend w branży

Dbanie o zdrowie to jeden z dominujących kierunków obecnych czasów. Uważa się, że ten trend jeszcze bardziej nabierze na sile w najbliższej przyszłości. Dlatego w projektowaniu łazieniek zwraca się coraz większą uwagę na aspekt prozdrowotny.

REKLAMA

Ogólna tendencja dążenia do zdrowia stopniowo przybiera formę kompleksowego poszukiwania siły i energii życiowej, dotyczącej wszystkich dziedzin życia i wykraczającej daleko poza zdrowe odżywianie i uprawianie sportu, co wskazuje rosnący popyt na aplikacje i akcesoria służące poprawie własnej kondycji. Na tym tle istotną rolę odgrywa również łazienka, która coraz bardziej przypomina prywatne spa i przestrzeń prozdrowotną.

Jednym z ostatnich przykładów wcielania w życie idei prozdrowotnego projektowania łazienek jest koncept  LifeSpa od firmy Dornbracht. Koncept obejmuje całościowe projektowanie i wyposażanie łazienek zgodnie ze zdrowym i opartym na profilaktyce stylu życia – zarówno w prywatnych łazienkach czy domowym spa, jak i w hotelach czy sektorze wellness. Centralny punkt stanowi integracja prozdrowotnych rozwiązań w zakresie zastosowania wody w ramach dopasowującej się swobodnie do indywidualnych potrzeb architektury modularnej. – Zastosowania wody na wiele sposobów mogą wzbogacać zdrowy styl życia, nie tylko w odniesieniu do kondycji fizycznej, lecz także w obrębie możliwości umysłowych oraz energii życiowej - mówi dyrektor zarządzający Andreas Dornbracht. 

W projektowaniu łazienek będzie sie zwracało uwagę na rozmaite możliwości wykorzystania prozdrowotnych zastosowań wody w łazience lub spa. - Takie zabiegi, jak polewanie, naprzemienne natryski, kąpiele relaksacyjne bądź masaże wodne uzupełniają indywidualną strategię w zakresie zdrowia i na długo znacznie poprawiają samopoczucie oraz dodają energii życiowej - uważają eksperci firmy Dornbracht.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY