REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przenośny pomysł od młodej projektantki

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 paź 2016 09:24
Przenośny pomysł od młodej projektantki
Soucoupe Anne Geier fot. Alape
Przenośny pomysł od młodej projektantki
Przenośny pomysł od młodej projektantki

Soucoupe – praca magisterska Anne Geier zajmuje się koncepcją odnowy i kwestionuje jednocześnie dotychczasowe stałe jej przywiązanie do miejsca, jakim jest łazienka. Umywalka daje użytkownikowi możliwość konfigurowania swojego miejsca regeneracji czasowo i niezależnie od instalacji armatury – bez formalnej przesady. Razem z Alape młoda projektantka opracowała prototyp z glazurowanej stali, który dowodzi możliwości realizacji jej wizji.

REKLAMA

Późnym latem 2014 roku, Anne Geier, wówczas jeszcze studentka w Berlin Weissensee School of Art, szukała firmy, która mogłaby opracować prototyp zaprojektowany przez nią w ramach pracy dyplomowej. Głównym tematem były rytuały relaksacyjne, dlatego Anne Geier skoncentrowała się na wykorzystaniu wody w łazience  i tzw. domowych zabiegach. Po licznych analizach i rozważaniach, w końcu opracowała rozwiązanie do strefy mycia, które wykracza poza zwyczajowe funkcjonalności. Klasyczna strefa mycia została wzbogacona o istotny aspekt, który nie dominuje nad nią samą ani nad łazienką. Teoretycznie ta idea produktu mogła zostać wdrożona w betonie, Corianie czy w glazurowanej stali, jednak w fazie projektowania Anne Geier dała pierwszeństwo emaliowanej stali ze względu na precyzję i możliwość wykonania z niej cienkich ścianek, a także ze względu na jej wytrzymałość. Prototyp mógł zatem być zbudowany tylko w profesjonalnym środowisku. W skrócie, praktykantka designu przemysłowego skontaktowała się z Alape w Goslar i wkrótce otrzymała szansę zaprezentowania swojego projektu i idei produktu. Prototyp Soucoupe był gotowy przed końcem maja 2015 r.

Rok później siedzę z Anne Geier i Jürgenem Klossem - dyrektorem Działu Projektowania i Zarządzania Produktami w Alape w jednej z sal konferencyjnych firmy, aby dowiedzieć się więcej o projekcie prototypu i ich współpracy. – Geier była bardzo odważna, próbując przekonać nas do swojego pomysłu i do budowy prototypu – mówi Jürgen Kloss, wspominając swoje pierwsze spotkanie z Anne Geier, która wówczas była jeszcze studentką. Nawet w swojej bieżącej prezentacji Anne Geier podsumowuje najważniejsze punkty swojego pomysłu bardzo zwięźle: „Chodzi o zaoferowanie miejsca do mycia, które jest dodatkowo wyposażone w przenośną misę tak, że kilka litrów wody można przenosić wewnątrz np domu. Relaksujące zajęcia, takie jak inhalacja, kąpiel parowa twarzy, manicure i pedicure, golenie na mokro w pozycji siedzącej itp. nie są już ograniczone do łazienki, ale można przeprowadzić je praktycznie wszędzie w domu – bez konieczności wyławiania tych niesławnych plastikowych misek lub innych pojemników z ich miejsc ukrycia.”

– Możliwość przenoszenia wody oznacza większą swobodę i pozwala mieć ją dokładnie w miejscu, gdzie jesteś lub chcesz być. Już nie ma ograniczeń związanych z dostępem do instalacji wodnej. Właśnie to fascynuje mnie najbardziej – wyjaśnia Anne Geier i kontynuuje – Ogólnie rzecz biorąc, wizją mojego projektu jest wsparcie indywidualnych i nowych rytuałów relaksacyjnych.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY