REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Puro Hotel Gdańsk wygląda zjawiskowo. Oto wnętrze hotelu w nowej odsłonie

  • Autor: Puro Hotels / Propertydesign.pl
  • 15 wrz 2017 15:20
Puro Hotel Gdańsk wygląda zjawiskowo. Oto wnętrze hotelu w nowej odsłonie
fot. Puro Gdańsk

Na początku było zanurzenie w atmosferę Wyspy Spichrzów: jej bogatą historię, architekturę, kolory. Z tej fascynacji stopniowo wyłonił się koncept na wnętrza Puro Gdańsk - surowe, industrialne, ale przesycone barwami i sensoryczną tkanką miasta. Architekci Regis De Salles i Simon Flint ze studia DeSalllesFlint stworzyli miejsce charakterystyczne i wysmakowane.

REKLAMA

Lampy inspirowane strukturą portowych żurawi w zapierającym dech w piersiach, wysokim na osiem pięter, atrium, naturalne tkaniny (len, skóra, bawełna), drewniane i metalowe wykończenia, rdzawa paleta barw. Niemalże czuć zapach worków zboża w spichlerzach i nadmorską, portową bryzę. Ważnym elementem filozofii Puro jest współpraca z artystami związanymi z lokalnym kontekstem. W lobby wyeksponowane są ceramiczne rzeźby Olgi Milczyńskiej, obiekty autorstwa Marty Szostek z wkomponowanymi elementami znalezionymi na terenie Stoczni Gdańskiej, fotografie lotnicze Kacpra Kowalskiego i dokumentujące życie Stoczni prace Michała Szlagi.

Puro Gdańsk został otwarty wiosną 2015 r. W planach Puro od samego początku była rozbudowa hotelu o drugą, bliźniaczą część. Co było inspiracją dla architektów?

- To było to… Stocznia Gdańska. Tam, dokąd zmierza historia w drugiej części Purp, naturalnej kontynuacji części pierwszej - mówią architekci z DeSalllesFlint, autorzy projektu wnętrz. Naszą inspiracją i narracją stało się wszystko, co związane ze stocznią, jednak tym razem bardziej akcentując industrialny nastrój i klimat: pokryte rdzą materiały, barwy i tekstury ultenionych metali połączone z płótnem, bawełną i skórą - dodają.

Powstały wnętrza wpisujące się w filozofię Puro, które sprawiają, że goście wciąż są ciekawi! Ciekawi smaków, lokalnych historii i miejskich eskapad, a nade wszystko - siebie nawzajem. Sprzyja temu lokalny kontekst: położenie Puro Gdańsk w sercu tętniącej życiem Wyspy Spichrzów oraz sama architektura i wystrój wnętrz. Można się zrelaksować w lobby pełnym starannie wyselekcjonowanych albumów i książek, zaszyć się w kąciku z kubkiem kawy i laptopem, podziwiać stworzoną specjalnie dla Puro kolekcję dzieł sztuki i designu (autorstwa m.in Marii Jeglińskiej oraz studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku pod wodzą Anny Królikiewicz) lub widoki z restauracyjnego tarasu wprost na Stare Miasto i Stocznię.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY