REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Radomski design z PRL-u

  • Autor: UM Radom
  • 10 cze 2016 12:30
Radomski design z PRL-u
autor: nanosquirrel, źródło: flickr.com (CC BY 2.0)

Telefony z Radomskiej Wytwórni Telefonów, buty z „Radoskóru”, czy maszyny do pisania i szycia z Zakładów Metalowych - m.in. to będzie można zobaczyć na wystawie „Radom w PRL-u”.

REKLAMA

W Muzeum im. Jacka Malczewskiego będzie można oglądać wystawę „Radom w PRL-u”. Została ona przygotowana we współpracy z Archiwum Państwowym w ramach obchodów 40. rocznicy Czerwca”76 - informuje oficjalny portal miejski Radomia.

Ekspozycja jest podzielona na dwie części. Pierwsza dotyczy okresu od 1945 do 1976 roku. Lata powojenne przypomną m.in. odezwy nawołujące do normalizacji życia. Będzie też można zobaczyć wyroby produkowane przez radomskie przedsiębiorstwa, w tym broń, maszyny do pisania  i szycia z Zakładów Metalowych, aparaty telefoniczne z RWT, czy buty z Radoskóru. Na wystawie są też zdjęcia pokazujące Radom sprzed kilkudziesięciu lat oraz specjalnie zaaranżowany, typowy dla tamtego okresu pokój z nieodłączną meblościanką i czarno-białym telewizorem.  Nie zabraknie też dawnych banknotów, kartek żywnościowych oraz ulicznego saturatora.

Druga część wystawy pokazuje radomską drogę do wolności. Są m.in. zdjęcia z samych wydarzeń 25 czerwca oraz ze słynnego wiecu na stadionie Radomiaka, gdzie potępiono uczestników protestu. Będzie też można zobaczyć dwie płyty zdjęte z ówczesnego gmachu KW PZPR a także sztandar partii. Wystawa pokazuje także najważniejsze wydarzenia ostatniej dekady przed 1989 rokiem: czasy rodzącej się Solidarności, wprowadzenia stanu wojennego, obrad Okrągłego Stołu i wyborów 4 czerwca 1989 roku.

Ekspozycję będzie można oglądać do października.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY