REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Replika bufetu pubu Łódź Kaliska na wystawie Expo w Astanie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 02 maj 2017 15:44
Replika bufetu pubu Łódź Kaliska na wystawie Expo w Astanie
Fot. www.uml.lodz.pl
Replika bufetu pubu Łódź Kaliska na wystawie Expo w Astanie

Stylowa restauracja, sklep z pamiątkami i interaktywna makieta łódzkich architektonicznych perełek tworzyć będą stoisko Łodzi podczas Międzynarodowej Wystawy Expo Astana 2017. Koncepcja powstała w Pracowni Robót Sztukatorskich i Konserwacji Zabytków Arkady w Łodzi.

REKLAMA

Łódź jako jedyne miasto z Polski będzie miało stałą ekspozycję od 10 czerwca do 10 września, czyli przez cały czas trwania imprezy w Kazachstanie. Obecność Łodzi na wystawie w Astanie to element promocji kandydatury miasta i Polski do organizacji Expo w 2022 roku.

– Starania o organizację Expo 2022 wkraczają w kolejną fazę. W Astanie chcemy zaprezentować nasze największe atuty, ale też pokazać rewitalizację, czyli temat, z którym będziemy się mierzyć. Szukaliśmy najlepszej formuły do tego, by pokazać Łódź z jak najlepszej strony. Wybraliśmy stworzenie przyjaznej i interesującej restauracji i sklepu z pamiątkami – tłumaczy Maciej Riemer z oddziału ds. Expo.

Na powierzchni 160 mkw., bo tyle liczyć będzie łódzkie stoisko, pojawi się restauracja inspirowana podwórcem przy ul. 6 Sierpnia oraz wnętrzem eleganckiej wilii fabrykanckiej i XIX-wiecznego pociągu. Odwiedzający będą mogli nabyć regionalne specjały i gadżety w specjalnie do tego przygotowanym sklepie. Projekt wystawy obejmuje również strefę baru, będącego repliką pubu Łódź Kaliska.

Jak informuje łódzki magistrat koncepcja łódzkiej części ekspozycji powstała w Pracowni Robót Sztukatorskich i Konserwacji Zabytków Arkady w Łodzi. Projekt ekspozycji łączy funkcję reprezentacyjną z usługową. Będzie miała charakter multimedialny i interaktywny. Wśród jej elementów znajdzie się m.in. opowieść o powstającym mieście, które zaczyna się rozrastać i zmieniać swój charakter wraz z upływającym czasem.

Koszt łódzkiego stoiska wyniesie 2,5 mln zł, z czego miasto zapłaci 575 tys. zł. Pozostałą część pokryje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – główny organizator udziału naszego kraju w Międzynarodowej Wystawie Expo Astana 2017.

Obecnie trwa przygotowanie postępowania na wyłonienie restauratora, którego zadaniem będzie organizacja i prowadzenie restauracji oraz sklepu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY