REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rodem z budowy lub fabryki

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 maj 2017 13:08
Rodem z budowy lub fabryki
Interprint Veneto Detail fot. mat. prasowe
Rodem z budowy lub fabryki
Rodem z budowy lub fabryki

Styl industrialny stał się w ostatnich latach synonimem minimalizmu i nowoczesnej elegancji. Beton, kamień i metal, a także odcienie szarości nabrały głębszego wyrazu i zostały na nowo odkryte w aranżacji wnętrz. Coraz więcej producentów wpisuje się w ten trend. Niektórzy z nich proponują dekory inspirowane powierzchniami, które można spotkać na placach budowy i w fabrykach.

REKLAMA

Stworzone z myślą o wnętrzach, które cechuje industrialna surowość, dekory sprawdzą się nie tylko w pofabrycznych loftach. Zaskakująco dobrze pasują też do miejsc, które mają charakteryzować się elegancją i powściągliwością w wyrazie. Nie brakuje wśród dekorów ani propozycji dynamicznych i surowych, ani też łagodniejszych i subtelniejszych w wyrazie.

I tak np. firma Interprint wprowadziła m.in. dekor Oxid, który przyciąga uwagę swą prostotą. Rzadko wysuwa się na pierwszy plan, ale daje olbrzymie pole do popisu dla wyobraźni. Jest tak neutralny w wyrazie, że stanowi tło - ekspozycję, na której dobrze będą prezentować się różnorodne materiały, faktury i kolory. To punkt wyjścia do zabawy kolorami w planowaniu wnętrza. Szarość Oxid podkreśli głęboka czerwień, szafir, kobalt i fiolet. Wybór dodatków utrzymanych w modnej zieleni pozwoli ożywić kompozycję. Zaś niebanalny i przyciągający wzrok rysunek Vesta Vertikal to czysta ekspresja, mimo że... ukazuje pauzę. Przywołuje na myśl lawę, która toczyła się z wulkanu, po to, by w pewnym momencie zastygnąć na zawsze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY