REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rowerownia w biurowcu łączy profesjonalizm z designem

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 sie 2016 15:01
Rowerownia w biurowcu łączy profesjonalizm z designem
Rowerownia Sienna Center
Rowerownia w biurowcu łączy profesjonalizm z designem
Rowerownia w biurowcu łączy profesjonalizm z designem
Rowerownia w biurowcu łączy profesjonalizm z designem

W biurowcu Sienna Center powstała profesjonalna Rowerownia na 46 rowerów. Projekt przygotowany przez Bike2Box jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalną infrastrukturę rowerową w biurowcach.

REKLAMA

– Najemcy coraz częściej pytają o infrastrukturę dla rowerzystów i wykazują większe zainteresowanie dojazdem tym środkiem transportu do pracy – mówi Grzegorz Dąbrowski, Property Manager z Działu Zarządzania Nieruchomościami w firmie Cushman & Wakefield, zarządcy budynku – Dziś niemal wszystkie nowe obiekty biurowe klasy A wyposażone są w duże parkingi dla rowerów. Sienna Center, budynek z 1998 roku, ich nie posiadał. Dlatego, aby odpowiedzieć na oczekiwania naszych najemców konieczne było wprowadzenie takiej modernizacji – dodaje Grzegorz Dąbrowski.

W biurowcu przygotowano 46 miejsc parkingowych dla rowerów, które zajęły powierzchnię równą 4 miejscom parkingowym dla samochodów. Znajduje się na niej 16 tradycyjnych stojaków i 30 innowacyjnych podnośników typu BikeUP, które umożliwiają wykorzystanie stosunkowo małych i trudnych do zagospodarowania przestrzeni w garażach.

– Był to projekt niezwykle kompleksowy. W pierwszym kroku musieliśmy wybrać najlepszą lokalizację dla nowej Rowerowni. Cała inwestycja została wykonana w systemie design & build i obejmowała także projekt i oznakowanie bezpiecznej drogi przejazdu do nowego parkingu. Dzięki zastosowaniu naszych podnośników BikeUP udało nam się zmieścić nawet o 100 proc. więcej rowerów w porównaniu do tradycyjnych stojaków – mówi Radosław Kozubski Partner w firmie Bike2Box.

– Inwestycja spotkała się z ogromną przychylnością użytkowników budynku. Obłożenie miejsc parkingowych jest ogromne. Dlatego nie zamierzamy poprzestać jedynie na miejscach parkingowych. Chcielibyśmy zapewnić w Sienna Center strefę do napraw rowerów, szatnie oraz prysznice dla rowerzystów – wyjaśnia Grzegorz Dąbrowski.

Sienna Center to budynek biurowy CA Immo o 9 kondygnacjach naziemnych i 2 podziemnych, zlokalizowany w warszawskiej dzielnicy Wola. Obiekt położony jest między ulicami Sienną, Twardą, Złotą i Żelazną, oddany do użytku w roku 1998.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY