REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sekretne okno designu ze Skandynawii

  • Autor: humanmag.pl
  • 21 mar 2016 14:25
Sekretne okno designu ze Skandynawii
Espen Voll i Tornbjorn Anderssen, fot. humanmag.pl

W świecie designu wielu Skandynawów cenionych jest niezwykle wysoko, w głównym nurcie jest o nich cicho. Co jednak wiemy o konkretnych skandynawskich projektantach? Na początek poznajmy norweski duet Anderssen&Voll.

REKLAMA

Tornbjorn Anderssen i Espen Voll swoje studio Anderssen&Voll założyli w 2009 r. w Oslo. Ale ich zawodowe drogi połączyły się dużo wcześniej. Od 2000 r. pracowali wspólnie wchodząc w skład zespołu studia projektowego Norway Says. „Używamy prostego języka, by wyrazić skomplikowane idee. Dobry design broni się sam, jeśli jest naturalny” – mówili o swojej pracy designerzy Norway Says.

I sporo tej naturalności w projektach duetu Anderssen&Voll pozostało. Ich design jest czysty, prosty i nierzadko towarzyszą mu żywe kolory co jest nawiązaniem do kultury nordyckiej. Tworzą meble, lampy, akcesoria kuchenne, tekstylia, sprzęt elektroniczny. W branży postrzegani są jako designerzy przykładający dużą wagę do trendów – zarówno tych kreowanych przez kulturę, jak i rynek. Z pewnością dlatego, lista producentów współpracujących z Anderssen&Voll obejmuje wiele nazw nie tylko z Europy, ale i świata.

Przeczytaj więcej: Sekretne okno designu

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY