Showroom Aqina w warszawskim Focusie. To projekt PIK StudioPropertydesign.pl - 05-02-2016 15:32


Bardzo ucieszyliśmy się, że mogliśmy zaprojektować showroom z prawdziwego zdarzenia dla firmy Aqina. Tym bardziej, że lokal miał się znajdować w tak kultowym budynku jakim jest warszawski Focus - wspominają architekci Paweł Pałkus i Kuba Kasprzak z PIK Studio.

Lokal, który architekci mieli do dyspozycji to wysoka przestrzeń na planie zbliżonym do prostokąta z dużą antresola w jej części tylnej. - Naszym zadaniem było jak najlepsze wyeksponowanie produktów z oferty inwestora: designerskie meble oraz wykładziny - podkreślają architekci.

Po lewej stronie od wejścia powstała ściana wyklejona płytkami wykładzinowymi o różnych kolorach w której architekci zaprojektowali kilka wnęk otoczonych lustrami - tu prezentowane są krzesła oraz fotele. - Naprzeciw tej ściany w dużej witrynie zaproponowaliśmy rozwieszenie kilku fajnych stolików oraz krzeseł w taki sposób by całość stworzyła coś w rodzaju instalacji artystycznej - nadmienia Paweł Pałkus.

Reszta kolekcji prezentowana jest na specjalnie wykonanych podestach. - Kolekcje mebli znajdują się pod antresolą. Ustawione są w tematycznych grupach, gdzie na posadzce dominuje wykładzina w płytkach. Łatwo można je wymieniać, co pozwala tworzyć z nich różne kompozycje - zauważa Kuba Kasprzak.

Część biurowa salonu znajduje się na antresoli. Tam architekci zaproponowali kącik dla gości oraz część do pracy. Całość przestrzeni spinają kwadratowe lampy rozwieszone w równych odleglosciach.

Co wyróżnia ten showroom od innych? - Pomysł zaaranżowania ponad 80 żarówek połączonych ze sobą czarnym natynkowym przewodem. Całość po zapaleniu daje niesamowity efekt we wnętrzu a jeszcze lepszy podczas zmroku dla obserwujących z ulicy - przekonują architekci.