Siła kolorów, miejska dżungla i wygodny minimalizm. To trzy najważniejsze trendy 2018Propertydesign.pl - 27-02-2018 11:49


Jakie style zdominują wnętrza w 2018 roku? Już wiemy! Projektanci będą stawiać na moc kolorów, miejską dżunglę i wygodny minimalizm.

Relax/recharge, czyli relaksacyjna i dodająca energii moc kolorów

Ilość bodźców, która codziennie dociera do człowieka w nowoczesnym świecie, jest zdecydowanie większa, niż jeszcze kilka lat temu. Właśnie dlatego równowaga jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Nie od dziś wiadomo, że wystrój wnętrza wpływa na samopoczucie. Kolory, które nas otaczają, mogą uspokajać lub stymulować. Trend relax/recharge wykorzystuje ich moc, a jego zadaniem jest wprowadzenie ładu i równowagi do wnętrz.

W tym roku mamy zanurzyć się w kolorze! PWbrew popularnym opiniom czerwone światło wycisza, z kolei niebieskie – pobudza energetycznie. Dlatego niebieskie fotele znajdą swoje miejsce w gabinecie lub pracowni, a czerwona sofa – tam, gdzie można się zrelaksować.

Urban oasis – zielona dżungla w szarym mieście

Nie bez powodu „urban jungle” to najmocniejszy trend nadchodzących sezonów. Dla dobrego samopoczucia człowiek potrzebuje kontaktu z naturą, jednak w mieście o to dosyć trudno. Dlatego projektanci wnętrz prześcigają się w tworzeniu prawdziwych zielonych oaz we wnętrzach.

Zielony jest uważany za najbardziej relaksujący spośród wszystkich kolorów. Do neutralnie urządzonego wnętrza dobierz niewielkie dodatki – obrazy przedstawiające liście i poduszki z motywami roślinnymi. Nie zapomnij wstawić kilku roślin doniczkowych – najmodniejsza jest teraz monstera. Spektakularny efekt zapewnią nowe zasłony – całe zielone lub we wzór przedstawiający liście tropikalnych roślin.

Soft minimal – przytulny minimalizm

 Trend „soft minimal” bazuje na inteligentnie zaprojektowanych, stylowych produktach oraz prostych, ale eleganckich rozwiązaniach, które nie muszą być wymieniane pod wpływem sezonowych mód. Wprowadzenie elementów „soft minimal” do wnętrza nie jest trudne. Do minimalistycznego wnętrza dodaj jeden element rozbijający surowość wystroju – np. kanapę obitą aksamitnym materiałem.