REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sklep górski 8a.pl od Emkwadrat Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 gru 2015 13:50
Sklep górski 8a.pl od Emkwadrat Architekci
Sklep 8a.pl, fot. Emkwadrat Architekci
Sklep górski 8a.pl od Emkwadrat Architekci
Sklep górski 8a.pl od Emkwadrat Architekci
Sklep górski 8a.pl od Emkwadrat Architekci
Sklep górski 8a.pl od Emkwadrat Architekci
Sklep górski 8a.pl od Emkwadrat Architekci
Sklep górski 8a.pl od Emkwadrat Architekci

Sklep górski 8a.pl w Gliwicach to miejsce dla pasjonatów, eksploratorów i podróżników poszukujących sprzętu niezbędnego do uprawiania wspinaczki. Miłośnicy gór znajdą tu specjalistyczny asortyment w wyjątkowej aranżacji architektonicznej, o którą zatroszczyła się warszawska pracownia Emkwadrat Architekci.

REKLAMA

Sklep 8a.pl powstał jako miejsce dla górskich zdobywców, założony przez prawdziwego pasjonata wspinaczki. Jego nazwa wywodzi się wprost ze skali trudności skalnych dróg wspinaczkowych. Dla twórcy marki, 8a to wejście na poziom, gdzie kończy się amatorka, a zaczyna prawdziwa górska przygoda. Oferuje wysokiej klasy sprzęt i odzież górską, których jakości można zaufać. Gdy walczy się z pogodą, własnymi słabościami i niejednokrotnie przekracza się granice ludzkich możliwości – każdy detal robi różnicę. Miłośnicy ekstremalnych górskich doświadczeń w nowym, stacjonarnym salonie zlokalizowanym w Gliwicach znajdą asortyment obejmujący produkty takich marek jak Salewa, The North Face, Climbing Technology, Marmot, Mammut czy Zamberian.

Zadaniem dla studia Emkwadrat Architekci było zaproponowanie właściwej oprawy dla oferty sklepu, w klimacie, który docenią jego wyjątkowi klienci.

- Zaprojektowanie aranżacji dla 8a.pl, marki online, która zdecydowała się na otwarcie salonu stacjonarnego, sprawiło nam wiele przyjemności. Klient wymagający w najlepszym tego słowa znaczeniu – znając oczekiwania swoich odbiorców, wiedział co i w jakim celu ma powstać. Wyzwaniem dla nas było znalezienie właściwej formy, koloru i przede wszystkim stworzenie niepowtarzalnej atmosfery we wnętrzu. Wykorzystaliśmy nietypowe materiały, w końcu efekt również miał być niesztampowy. Wszystko doprawione dobrym światłem, muzyką i detalami w wysokogórskim klimacie - komentuje Anna Irek z Emkwadrat Architekci.

Główne budulce tego wnętrza utrzymane są w surowej i naturalnej kolorystyce – ciepłego drewna dębowego połączonego z płaszczyznami w skalnych szarościach i grafitach. Elementy aranżacji poprzez swoją formę nawiązują do spiętrzonych, stromych zboczy gór. Neutralną całość dopełnia barwa pomarańczowa, która spełnia funkcję akcentującą i informacyjną. Wielopłaszczyznowa architektura ścian i mebli oraz posadzka w stonowanych kolorach stanowi neutralną bazę dla ferii barw produktów w wydzielonych strefach, zlokalizowanych na parterze lokalu oraz na specjalnie skonstruowanej antresoli.

Koncepcyjnym spoiwem wnętrza, poza górską geometrią płaszczyzn, jest lina wspinaczkowa wykorzystana jako element funkcjonalny i dekoracyjny. Węzły i oploty liny we wnętrzu nadają elementom wyposażenia lekkości i są czytelnym nawiązaniem do typu asortymentu, jaki dostępny jest w sklepie. Niezwykle istotną rolę we wnętrzu pełni również wyraziste oświetlenie – na ekspozycji zrealizowane za pomocą opraw projektorowych na zakrzywionych liniach szyn sufitowych. W strefie wejściowej pojawiają się natomiast dekoracyjne, lekkie lampy z białego Tyveku – rozpięte na linach przypominają wysokogórskie szczyty lub namioty. Klimat wnętrza dopełniają wielkoformatowe, monochromatyczne grafiki ścienne.

Niebanalny koncept 8a.pl, którego wnętrza przywodzą na myśl wysokogórską przygodę i doświadczenia na krawędzi ludzkich możliwości, został doskonale odebrany przez klientów i doceniony w branży.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY