REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Steve Jobs i firma Apple ma muzeum w Pradze

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 sty 2016 13:26
Steve Jobs i firma Apple ma muzeum w Pradze
autor: c_ambler, źródło: flickr.com

Stolica Czech ma muzeum poświęcone produktom i historii firmy Apple. Znajduje się tam największa prywatna kolekcja produktów Apple na świecie. Na wystawie zobaczymy m.in. kolekcję komputerów od 1976 do 2012 r., w tym przełomowy Apple Lisa i pierwszy Macintosh.

REKLAMA

Muzeum dedykowane firmie Apple zostało otwarte w połowie grudnia 2015 r. przy ul. Husova 151, Praha 1. Jest hołdem dla założyciela firmy - Steve'a Jobsa i produktów z logo Apple. Za sprawą Jobsa i filozofii jego firmy zmieniło się podejście do nowoczesnych technologii w komputerach, telefonach komórkowych czy odtwarzaczach muzyki. Firma pierwszych wiernych fanów zdobyła już w latach 80. Doceniono design produktów, proste, funkcjonale rozwiązania i łatwość w obsłudze.

Kolekcja w  Apple Museum jest ogromna. Aż 472 eksponaty rozlokowane na powierzchni 767 mkw. W muzeum oprócz produktów Apple, znalazły się także rzeczy osobiste takie jak np. jeansy, czarny golf i okrągłe okulary bez oprawek, które nosił Jobs.

Sama wystawa została zaprojektowana zgodnie z filozofią Apple, czyli mamy doczynienia z prostym designem i najnowszymi technologiami.

Muzeum czynne jest codziennie od godziny 10 do 22.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY