REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Szkło w biurowym wydaniu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 cze 2017 13:09
Szkło w biurowym wydaniu
fot. CDA Polska

Szkło w ciągu ostatnich lat stało się jednym z najchętniej wykorzystywanych, szczególnie przez architektów wnętrz, materiałów budowlanych. Wprowadza do wnętrz światło, nadaje mu nowoczesnego, lekkiego charakteru i dodaje przestronności.

REKLAMA

Ze względu na swoje walory zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne szkło, niezależnie od przeznaczenia budynku, wykorzystywane jest na wiele sposobów. Spotkamy je w postaci elementów elewacji, ścianek działowych, daszków, balustrady czy drzwi. Odnajdziemy je w przestrzeniach biurowych, domach jednorodzinnych, czy obiektach użyteczności publicznej. Szczególne możliwości daje podczas urządzania wnętrz, zapewniając szerokie możliwości aranżacyjne.

Biura stawiają na szkło

Biura to przestrzenie, w których szklane elementy znajdziemy pod różną postacią. Ze względu na swój metraż jak i wysokość, pozwalają przeważnie na zastosowanie efektownych, dość wysokich tafli szkła, pełniących rolę ścianek działowych. Dostępne na rynku rozwiązania pozwalają swobodnie wmontować w nie drzwi, a w sytuacjach, w których wymagana jest pewnego rodzaju modułowość przestrzeni, zapewnić ją mogą systemy składano – przesuwne lub składano - harmonijkowe. Z ich pomocą jedną, większą salę można sprawnie zamienić w kilka mniejszych, wykorzystywanych podczas szkoleń czy spotkań w mniejszym gronie. Co więcej, rozwiązania te zastosować można również w mniejszych pod względem powierzchni przestrzeniach, szczególnie w biurach typu open space, w których szklana ścianka działowa, dzięki swojej transparentności, zapewni własną przestrzeń każdemu z pracowników, bez utraty na elegancji wystroju czy przestronności biura. – Na etapie budowy deweloper nie dostosowuje powierzchni biurowych do wymagań potencjalnych najemców, bowiem najczęściej na tym etapie nie są oni jeszcze znani – komentuje Joanna Kamuda, dyrektor ds. marketingu w CDA Polska. – Dopiero później najemca urządza je według swoich wymagań. Wykorzystanie w tym celu systemów składano-przesuwnych oraz składano-harmonijkowych daje możliwość swobodnej aranżacji biura według własnych potrzeb, bez konieczność ingerowania w trwałe elementy budynku. Jeżeli jednak zmieni się najemca, ścianki te są proste w demontażu, można też zastąpić je innym rozwiązaniem - dodaje.

Jeśli jednak przezroczyste szkło powoduje zbyt niskie poczucie komfortu pracy ze względu na brak prywatności, można z powodzeniem zastąpić je mleczną lub kolorową taflą. Ponadto, na rynku dostępne są również rozwiązania pozwalające na regulację stopnia przezroczystości szkła. Możliwe jest to dzięki umieszczeniu między taflami szkła folii zawierającej ciekłe kryształy, które pod wpływem pola elektrycznego porządkują się, na skutek czego szkło w ułamku sekundy staje się przezierne. Z kolei w siedzibach firm, w których design stanowi kluczowy element działalności, można wykorzystać szkło termoformowane lub fusingowe, których bezsprzeczną zaletą jest wyjątkowy charakter, jaki nadają wnętrzom.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY