REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ta kolekcja sof projektu Renaty Kalarus odniosła sukces

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 sie 2016 11:08
Ta kolekcja sof projektu Renaty Kalarus odniosła sukces
Kolekcja sof wypoczynkowych LCD, fot. materiały prasowe

Ponad cztery lata temu, Renata Kalarus zaprojektowała kolekcję sof wypoczynkowych LCD. To jeden z najczęściej wybieranych modeli siedzisk w portfolio marki Noti przeznaczonych do wyposażenia loftów, hoteli i obiektów przestrzeni publicznej. Teraz marka zdecydowała się poszerzyć kolekcję sof.

REKLAMA

Sama kolekcja charakteryzuje się ultra smukłą sylwetką. Ascetycznie proste siedzisko osadzone zostało na charakterystycznych ustawionych pod kątem metalowych płozach tworząc wizualnie lekką, geometryczną formę. Do tej pory w skład kolekcji wchodziły fotel oraz sofy 2-, 3- i 4-osobowe z systemem stopniowego odchylania oparcia, dzięki, któremu mebel może służyć nie tylko do siedzenia, ale także leżenia i okazyjnego spania.

Teraz, głównie z myślą o domach mieszkalnych i wybranych obiektach przestrzeni publicznej, do kolekcji doprojektowane zostały mniejsze gabarytowo sofy 2- i 3-osobowe bez mechanizmu rozkładania.

Renata Kalarus ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych. Otrzymała również stypendium w Akademii Sztuk Pięknych w Ljubljanie (Słowenia). Dla Noti zaprojektowała różnorodną pod względem funkcjonalnym kolekcję sof Bibik, sofy Meltemi, wersalkę LCD, krzesło Comma, nagrodzone wyróżnieniem RED DOT w 2009 roku oraz krzesła Mr&Mrs. SU. Prowadzi własne studio Metaforma oraz kawiarnię Metaforma Cafe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY