REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tak będzie wyglądać wnętrze biurowca Retro Office House we Wrocławiu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 lip 2017 10:16
Tak będzie wyglądać wnętrze biurowca Retro Office House we Wrocławiu
Retro Office House fot. mat. prasowe
Tak będzie wyglądać wnętrze biurowca Retro Office House we Wrocławiu
Tak będzie wyglądać wnętrze biurowca Retro Office House we Wrocławiu
Tak będzie wyglądać wnętrze biurowca Retro Office House we Wrocławiu
Tak będzie wyglądać wnętrze biurowca Retro Office House we Wrocławiu

Nowa inwestycja LC Corp SA to kolejny biurowiec, który powstaje we Wrocławiu. Firma coraz śmielej inwestuje w biurowce klasy A i kusi najemców niestandardowymi rozwiązaniami architektonicznymi. Retro Office House to jeden z projektów, który ma przywrócić prestiż w miejscu dawnej zabudowy ulicy Piłsudskiego. Zobaczmy, jak wyglądać będą jego wnętrza.

REKLAMA

Sześcio-kondygnacyjny budynek, zlokalizowany w centrum Wrocławia, to nie tylko powierzchnie biurowe na wynajem dla firm, ale także części wspólne i przestrzenie użytkowe na parterze, z których korzystać mogą mieszkańcy Wrocławia.

Biurowiec z historią w tle

Wnętrze biurowca, jak i sam projekt budynku, nawiązuje do wrocławskiej, zabytkowej architektury z początku XX w., która charakteryzuje się m.in. zaokrąglonymi narożnikami budynków przy skrzyżowaniach ulic, zastosowaniem giętego po łuku szkła czy też, tak jak ma to miejsce w przypadku Retro Office House, wewnętrznym, przeszklonym patio. Oszklone patio, które pełni rolę dachu, będzie funkcjonować przez cały rok i zapewni dopływ dziennego światła, co jest znacznym udogodnieniem w naszym klimacie.

- Koncepcja została sformułowana w oparciu o analizy historycznych form architektonicznych charakterystycznych dla lokalnego kontekstu miasta Wrocławia, używane materiały i kolorystykę oraz ikoniczne obiekty kreujące indywidualny charakter przestrzeni  miasta . Architektura Wrocławia okresu początków XX w. była niezwykle innowacyjna i szereg rozwiązań było tu inspirujących. – mówi prof. dr hab. arch. Ewa Kuryłowicz, Kuryłowicz & Associates.

Retro wystój i prestiż miejsca

Wystrój wnętrz nawiązuje swoim stylem do klimatu retro, zastosowane odcienie złota na ścianach w holach windowych, żywicznej posadzki typu szlifowane terazzo w reprezentacyjnych powierzchniach komunikacji ogólnej, lobby, w holach wejściowych i windowych czy też użycie ciemnej kolorystki i konglomeratu do zabudowy recepcji w kolorze night sky, tworzy niepowtarzalny efekt prestiżu i zharmonizowanego miejsca do spotkań biznesowych.

- Współczesne biurowce, to nie tylko biura, ale także cała przestrzeń dookoła i w środku budynku. Wnętrza części wspólnych Retro Office House zostały zaprojektowane w oparciu o najnowsze koncepcje architektoniczne. Ich niebanalny wygląd i elegancja oraz funkcjonalność zostaną z pewnością docenione przez najemców i gości odwiedzających budynek. Dwa patia, które oferuje Retro Office House spełnią kilka funkcji: miejsca spotkań, odpoczynku i regeneracji. Ustawione zostaną tu funkcjonalne meble, a  zieleń zapewni przyjazny klimat przyszłym najemcom. – mówi Daria Dudek, Leasing Manager, LC Corp.

Budynek będzie posiadał 3 oddzielne recepcje przy każdym trzonie komunikacyjnym, kontrole dostępu typu tripody oraz będzie połączony wspólną ścianą i podcieniem z budynkiem Teatru Capitol. Tak szczególna lokalizacja, w połączeniu z obiektem publicznym, generującym sporu ruch i ożywienie, z pewnością wpłynie znacząco na sprawne funkcjonowanie obiektu.

Planowane oddanie budynku do użytku to drugi kwartał 2018 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY