REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Taki designerski mebel miejski stanął w Gdyni

  • Autor: UM Gdynia
  • 06 kwi 2017 14:30
fot. UM Gdynia

Ulica Starowiejska może poszczycić się nowym, estetycznym i wygodnym miejskim meblem, który zachęca przechodniów do przysiadania się i odpoczynku. Parklet – konstrukcja, na którą składają się siedziska i donice z roślinami – to jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego z 2015 roku.

REKLAMA

Projekt, którego pełna nazwa to ”Usiądź na Starowiejskiej! Premiera małej architektury na najstarszej ulicy w Gdyni” jest pomysłem Stowarzyszenia Starowiejska. Miejski parklet to nowa konstrukcja w formie drewnianych ławek o nowoczesnym wyglądzie umieszczonych na platformach z betonu architektonicznego.

Parklet zamontowany jest bezpośrednio na ul. Starowiejskiej. Zajmuje niewielką powierzchnię dwóch miejsc postojowych, a tym samym nie zabiera przestrzeni chodnika. Ponadto uspokaja ruch, wymuszając na kierowcach większą ostrożność.

Projekt wykonawczy konstrukcji powstał w pracowni ER_studio. Przy tworzeniu parkietu wykorzystano materiały wysokiej jakości: podest z 53 szt. płyt betonowych prefabrykowanych, konstrukcja siedzisk ze stali malowanej proszkowo. Uwzględniono również „Standardy dostępności” dla miasta Gdyni, wykonując podest z płyt o zróżnicowanej fakturze oraz stosując podłokietniki.

Parklet dostępny będzie do października, a następnie zostanie zdemontowany, by powrócić kolejnej wiosny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY