REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ten projekt poznaliście na 4 Design Days. Teraz możecie go wesprzeć

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 08 mar 2017 11:36
Ten projekt poznaliście na 4 Design Days. Teraz możecie go wesprzeć

O tym projekcie mogliście posłuchać podczas 4 Design Days - Musicon to instrument wyjątkowy - przeznaczony dla dzieci. Trochę instrument, trochę maszyna, która pozwala na spontaniczną zabawę dźwiękiem, tworzenie i wykonywanie własnych utworów muzycznych. O jego idei opowiadał Kamil Laszuk. Teraz macie okazję wesprzeć rozwój wynalazku - projekt jest od marca dostępny na Kickstarterze.

REKLAMA

Kamil Laszuk to twórca młodego pokolenia. Urodzony w 1987 roku, ukończył projektowanie produktów we Wrocławiu w 2011 roku. W 2012 roku zdobył Red Dot Design Award w kategorii "Concept Design". Jest też muzykiem - z pasji do projektowania i grania zrodził się pomysł Musiconu

O swoim projekcie Kamil opowiadał w ramach cyklu Success Stories na 4 Design Days 2017. Z początkiem marca ruszyła też kampania na Kickstarterze, której celem jest wsparcie rozwoju projektu.

- Muzyka jest dla nas czymś naturalnym. Powstawała w każdej kulturze, niezależnie od poziomu jej rozwoju. Towarzyszy nam nieustannie i jak mówiły, pytane przez nas dzieci, świat bez muzyki byłby bardzo smutny. Każdy z nas rodzi się z wrażliwością na muzykę. Dlatego tak ważne jest, by ją dobrze wspierać. Może dać wiele dobrego w dorosłym życiu - pisze twórca.

Projekt powstał jako praca dyplomowa Kamila Laszuka na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2011 roku. W ramach Musiconu połączył on swoje dwie pasje – design i muzykę. Przed rozpoczęciem projektowania napisał pracę na temat wpływu muzyki na psychofizyczny rozwój dzieci.

Kamil kontynuował prace przez następne lata. Stworzył interdyscyplinarny zespół, z którym wspólnie w czerwcu 2016 roku zbudowali pełnofunkcjonalny prototyp instrumentu i przygotowali Musicon do produkcji seryjnej.

Od czerwca 2016 Musicon był testowany przez setki dzieci oraz ich nauczycieli, terapeutów i pedagogów. To unikalny instrument muzyczny zaprojektowany do wszechstronnego rozwoju dzieci, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Pozwala na jednoczesne komponowanie i odgrywanie utworów muzycznych. Działa na tej samej zasadzie co katarynka lub pozytywka. Proste mechanizmy uruchamiają dźwięki. Jego prostota powoduje, że każde dziecko intuicyjnie wie, jak się nim posługiwać, dąży do tego poprzez eksperymenty i ciągłe próby, które zawsze kończą się sukcesem.

Teraz można przyczynić się do jego rozwoju i powstania w Polsce unikalnego produktu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY