To była kosmiczna współpraca! Rezultat? Najnowsze biuro Finder.com we WrocławiuPropertyDesign.pl / AL - 11-06-2019 13:00


Finder.com to australijska firma z branży Financial Technology, która postawiła na nowe biuro we Wrocławiu. Przestrzeń nawiązuje stylistyką do podróży w kosmos. Są tu sale konferencyjne im.: M. Hermaszewskiego, M. Kopernika, i S. Lema, budka telefoniczna nazywana kapsułą oraz przestrzeń wypoczynkowa z wizerunkiem pierwszego psa w kosmosie. - To była naprawdę kosmiczna współpraca! - nadmienia Agata Kurto-Kolasińska, interior design for business, Bubba Dizajn.

Finder.com, której strona i aplikacja pomaga ocenić produkty i usługi kilku milionom ludzi na świecie, zainwestował w nowe biuro na polskim rynku. Dla wrocławskiego oddziału firmy, na powierzchni 270 mkw., zaaranżowano przestrzeń biurową przeznaczoną docelowo dla 40 osób. - Zależało nam na połączeniu loftowego charakteru przestrzeni z nieskazitelną funkcjonalnością biura, odrobiną przytulności sprzyjającej wypoczynkowi i nieformalnemu charakterowi pracy - wspomina Dorota Domańska, Office Expierience Manager, Finder.com.

Wyzwanie, ale też przygoda projektowa

Za projekt wnętrz odpowiada Agata Kurto-Kolasińska, interior design for business, Bubba Dizajn. - Praca jest jednym z ważniejszych elementów naszego życia, dlatego przestrzeń w której ją wykonujemy jest bardzo istotna. Dzisiejsze biura powinny być nie tylko funkcjonalne i estetyczne, powinny być także inspirujące, nawiązujące do wartość firmy oraz panującej w nich kultury pracy. Połączenie tak wielu wątków staje się nie lada wyzwaniem, lecz również ciekawą przygodą projektową - zaznacza projektantka. A jak to wyglądało w przypadku australijskiej firmy Finder? - Był to lot w przestrzeń kosmiczną symbolizującą wolność i ogrom możliwości. Nowe biuro firmy jest jasne i przestrzenne z kosmicznymi motywami w formie tapet, oświetlenia i innych detali - opowiada Agata Kurto-Kolasińska. Co było jeszcze wyzwaniem w projekcie? - Chyba otrzymanie możliwie ciekawego rezultatu przy ograniczonym budżecie. Przykładowo, podstawową serię kafelkowej wykładziny dywanowej przecięliśmy po skosie na trójkąty, a kilka dodatkowych kolorów utworzyło ciekawy wzór na posadzce - wspomina.

Projekt stanowił nie lada wyzwanie, ale rezultat zaskoczył wszystkich z Finder.com. - Agata fenomenalnie połączyła wszystkie wytyczne, tworząc kosmiczne wnętrza, jednakże niepozbawione kameralności i uroku. Największym komplementem dla tej powierzchni jest fakt, że nasi pracownicy uwielbiają zarówno spędzać tu czas w ciągu dnia, jak i organizując wieczorne spotkania, seanse filmowe a nawet mini zawody sportowe - podkreśla Dorota Domańska.