REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To, co najlepsze w fińskiej architekturze i designie

  • Autor: Properydesign.pl
  • 12 sty 2017 14:22
fot. pixabay.com

W warszawskim Muzeum POLIN trwa wystawa "Echa – 100 lat fińskiej architektury i wzornictwa". Na ekspozycji zobaczymy niezwykłe dzieła fińskich projektantów i architektów, które powstały w ciągu ostatnich stu lat.

REKLAMA

- Dzięki warszawskiej ekspozycji mamy szansę obejrzeć z bliska to, co najlepsze w fińskiej architekturze i designie. Nordycki sposób myślenia i patrzenia na otaczający świat staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Uważam, że wystawa przypadnie do gustu nie tylko osobom, które na co dzień zajmują się projektowaniem, ale także pozostałym miłośnikom prostych, a zarazem niebanalnych rozwiązań – komentuje Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce, partnera fińskiej wystawy.

W Muzeum POLIN są zaprezentowane wybrane dzieła fińskich projektantów i architektów, które powstały w ciągu ostatnich stu lat. Inspiracją dla twórców były zazwyczaj szczególne warunki naturalne i usytuowanie kraju. To one skłaniały Finów do poszukiwania prostych środków wyrazu i funkcjonalnych odpowiedzi na wyzwania codzienności.

Ekspozycja jest przygotowana z okazji obchodów stulecia niepodległości Republiki Finlandii. Wystawa będzie prezentowana do 23 lutego br. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY