REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To już możliwe! Z telewizorem pogadasz po polsku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 kwi 2018 12:20
To już możliwe! Z telewizorem pogadasz po polsku
fot. mat. prasowe LG
To już możliwe! Z telewizorem pogadasz po polsku
To już możliwe! Z telewizorem pogadasz po polsku
To już możliwe! Z telewizorem pogadasz po polsku
To już możliwe! Z telewizorem pogadasz po polsku
To już możliwe! Z telewizorem pogadasz po polsku

LG jako pierwsze wprowadza do swoich produktów technologię sztucznej inteligencji w języku polskim. Użytkownicy poprzez polecenia głosowe mogą z łatwością sterować telewizorem.

REKLAMA

Firma LG Electronics wprowadza nową linię telewizorów LG OLED TV AI ThinQ na rok 2018. Dzięki technologii opartej na DeepThinQ urządzenie uczy się komunikatów użytkownika w obszarze: sterowania funkcjami telewizora, łączenia z innymi urządzeniami oraz wyszukiwania głosowego. Sztuczna inteligencja w telewizorach LG w języku polskim umożliwia m.in. wyszukiwanie treści na YouTube, sprawdzanie godziny na całym świecie, zmienianie kanałów, zmienianie poziomu głośności, przełączanie na konsole Xbox, przełączanie trybów wyświetlania obrazu, włączenie programów zainstalowanych na TV, włączanie drzemki, czy też wyłączanie telewizora o określonej godzinie. Co więcej rozpoznaje styl i sposób wypowiedzi użytkownika, przez co użytkowanie TV staje się dziecinnie proste i intuicyjne.

Centrum sterowania

Technologia LG AI wykorzystująca przetwarzanie języka naturalnego sprawia, iż urządzenie rozpoznaje złożone komendy, np. „Jaka jest prognoza pogody na weekend?” i odpowiednio reaguje wyświetlając prognozę pogody na nadchodzące dni w wybranym regionie. Tym sposobem użytkownicy mogą w naturalny dla siebie sposób komunikować się z telewizorem oraz wyszukiwać informacje na określony temat. Ponadto wyszukiwanie współpracuje z usługami opartymi na elektronicznym przewodniku po programach (EPG – Electronic Program Guide), który wyświetla bieżący plan emisji oraz informacje o nadawanych programach. Od teraz możemy poprosić telewizor o wyłączenie urządzenia po zakończeniu programu bez konieczności podawania określonej godziny, czy nawet informacje o właśnie trwającej edycji lub obsadzie oglądanego filmu.

Telewizory LG wyposażone w technologię ThinQ AI będą pełniły w przyszłości rolę centrum sterowania inteligentnym domem, które pozwala na kontrolowanie pracy innych urządzeń, takich jak automatyczne odkurzacze, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, lampy, głośniki, itp., które będą mogły być podłączone do telewizora poprzez sieć Wi-Fi lub interfejs Bluetooth.

Wzornictwo na najwyższym poziomie

Nowe modele telewizorów OLED dostępne w Polsce w 77, 65 i 55 calach, w tym W8, E8, C8 i B8, to efekt wieloletniego doświadczenia LG, jako pioniera w dziedzinie dużych paneli OLED. Model C8 po raz pierwszy dostępny będzie w 77 calach.

Poszczególne serie telewizorów zaprojektowano w różnych koncepcjach wzorniczych: Picture-on-Wall (modele 77/65W8), Picture-on-Glass (modele 65/55E8) oraz Cinema Screen Design (modele 77/65/55C8 i 65/55B8).

Picture-on-glass to ultrasmukłe i eleganckie dzieło z przezroczystym szklanym tyłem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY