REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To największy projekt coworkingowy w Krakowie. Znamy nowe szczegóły

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 sie 2017 13:48
To największy projekt coworkingowy w Krakowie. Znamy nowe szczegóły
High5ive, fot. mat. prasowe

W Krakowie powstaje największa w województwie przestrzeń coworkingowa, utrzymana w standardzie premium. Będzie to kolejna, krakowska lokalizacja Business Link, która zajmie blisko 4 tys. mkw. w kompleksie biurowym High5ive, którego inwestorem jest firma Skanska Property Poland.

REKLAMA

Najnowszy projekt Business Link to wnętrze obejmujące dwa pierwsze piętra w biurowcu zlokalizowanym w samym centrum Krakowa, przy ulicy Pawiej, w bliskim sąsiedztwie Dworca Głównego. Powierzchnia ma być idealnym miejscem do pracy zarówno dla małych firm, jaki i dużych zespołów obejmujących nawet kilkudziesięciu pracowników. Przestrzeń prawie 4 tys. mkw. to nie tylko miejsca do coworkingu, ale również 140 w pełni umeblowanych biur. Przyszli mieszkańcy Business Link będą mogli korzystać ze stref wspólnych, kuchni, sal konferencyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny, a także budek telefonicznych, umożliwiających cichą i odosobnioną rozmowę przez telefon.

Business Link High5ive będzie nie tylko powierzchnią biurową, ale również dobrze funkcjonującym ekosystemem firm z różnym doświadczeniem. Nowa przestrzeń ma pomagać, inspirować, a przede wszystkim pełnić rolę akceleratora biznesu. Tak jak w przypadku innych lokalizacji firmy, również w Krakowie mieszkańcy Business Link będą mieli możliwość uczestniczenia w specjalnym programie akceleracyjnym obejmującym treningi, szkolenia, których celem jest poszerzenie horyzontów zarówno młodych, jak i doświadczonych przedsiębiorców, ale i również skuteczny networking.

Pięciogwiazdkowy hotel z... domowym klimatem

- Krakowska inwestycja jest największym projektem coworkingowym w Małopolsce. Z nowymi przestrzeniami idziemy w kierunku konceptu pięciogwiazdkowego hotelu jednak z domowym klimatem, który zapoczątkowaliśmy w naszej inwestycji otwartej w grudniu 2016 roku w warszawskim biurowcu Zebra Tower. Nasza koncepcja odpowiada na zapotrzebowanie rynku, co widać po wynajętych tam powierzchniach – zajęte zostało już 95 proc. przestrzeni. Zależy nam, by nie tylko firmy o kilkumilionowych obrotach miały dostęp do biur o wysokim standardzie, ale i korzystały z nich startupy i małe firmy – mówi Dariusz Żuk, prezes Business Link. – Naszymi mieszkańcami były między innymi takie firmy jak Uber, Twitter czy Brand24, które chętnie dzieliły się swoim know-how z osobami stawiającymi pierwsze kroki w świecie biznesu. Business Link High5ive to kolejny etap tworzenia wiodącego w Europie ekosystemu, w którym startupy i firmy z doświadczeniem biznesowym nie będą działały obok siebie, a razem ze sobą. Wierzę, że dzięki Business Link w Polsce powstaną unicorny, czyli firmy wyceniane na ponad miliard dolarów.

Kompleks biurowy High5ive ma dostarczyć spory zastrzyk energii również do rozwoju miasta. Poza samymi budynkami, zagospodarowana zostanie także przestrzeń wokół. Powstanie tutaj ogólnodostępny plac doskonały dla osób, które lubią zaczerpnąć świeżego powietrza w czasie przerwy od pracy, oraz zapraszający do spotkań również po godzinach. Znajdzie się tutaj mała architektura, miejsce na kino letnie, poidełka dla ludzi i zwierząt, ale i takie udogodnienia jak ładowarki do smartfonów czy ogólnodostępne Wi-Fi.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY