REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To on zwyciężył w konkursie Young Design 2016

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 cze 2016 12:14
To on zwyciężył w konkursie Young Design 2016
Jan Pfeifer, laureat stypendium im.Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2016, fot. PAT MIC/IWP
To on zwyciężył w konkursie Young Design 2016
To on zwyciężył w konkursie Young Design 2016
To on zwyciężył w konkursie Young Design 2016
To on zwyciężył w konkursie Young Design 2016
To on zwyciężył w konkursie Young Design 2016

Jan Pfeifer, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie został zwycięzcą 9. edycji Young Design.

REKLAMA

16 czerwca br. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała zwycięzcę spośród dziewięciu finalistów. Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. Do konkursu przystąpiło 46 uczestników.

Laureat, Jan Pfeifer, otrzymał stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości  20 000 zł ufundowane przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotra Glińskiego, staż w Studio Rygalik, konsultacje biznesowe w Startup Academy oraz możliwość prezentacji na gali Dobry Wzór w październiku.

Jan Pfeifer, projektant, absolwent (2016r.) wydziału wzornictwa na ASP w Warszawie. Współpracuje z warszawskim zakładem rzemieślniczym - Pracownia Abażurów Grochowska oraz projektuje pomoce dydaktyczne dla nauczycieli.

W finale konkursu Jan Pfeifer zaprezentował barierkę - instrument miejski, autorski instrument muzyczny, pomysł na rewitalizację barierki w Parku Bródnowskim w Warszawie. Celem projektu jest stworzenie miejsca spotkań, zabaw, doświadczeń audialnych oraz dialogu między ludźmi. Propozycja miejskiego instrumentu ma zachęcić ludzi do wspólnej interakcji i muzykowania.

Jury Young Design 2016 zwróciło uwagę na potencjał innowacyjny projektów Jana Pfeifera, ich oryginalność i umiejętność odpowiadania na wyższe potrzeby społeczne. Jury doceniło to, że Jan Pfeifer umie spojrzeć na rzeczywistość i zagadnienie projektowania produktu w syntetyczny sposób i proponuje rozwiązania nowatorskie i odchodzące od projektowego standardu. Główna nagroda została przyznana za odwagę myślenia, wyczucie formy i świeże spojrzenie na design.

Ponadto finalistka Young Design 2016, Klaudia Gołaszczyk, absolwentka (2016r.) wzornictwa na ASP w Katowicach, została wyróżniona przez firmę Zortrax drukarką 3d Zortrax M200, materiałami do druku 3d oraz możliwością stażu w firmie Zortrax.

Nagroda została przyznana Klaudii Gołaszczyk za jej znajomość procesu prototypowania na każdym etapie, wysoką jakość i estetykę wykonania projektu. Firma Zortrax uznała również, że drukarka 3D Zortrax M200 będzie narzędziem, które Klaudia w pełni wykorzysta do dalszego rozwoju i które usprawni jej pracę nad przyszłymi projektami.

Klaudia Gołaszczyk prezentowała w finale Young Design m.in. projekt linii produktów Kenwood.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY