Tonący w bieli. Oto wnętrze biurowca firmy BagrametPropertydesign.pl - 07-11-2017 09:11


Dobry design niekoniecznie musi być widoczny dla oczu. Tak jest w przypadku wnętrza biurowca firmy Bagramet, które urzeka minimalizmem i... wszechobecną bielą.

Projekt wnętrza biurowca firmy produkującej części do maszyn rolniczych – Bagramet to jedna z najnowszych realizacji pracowni Lofft Architektura Wnętrz Małgorzata Hendrych-Lubińska. Firma Bagramet zainwestowała w nową siedzibę w Bytowie. Na przekór trendom, postawiono nie na „moc” koloru, ale na biel we wnętrzu.

- Wnętrze ma swój indywidualny, nietypowy charakter, w którym ukryto dziesiątki nawiązań do działalności firmy. Wśród nich znaleźć można polne ptactwo, stworzone przez zaprzyjaźnionego rzeźbiarza czy części maszyn rolniczych, wkomponowane w podłogę. Inspiracją do powstania wnętrza była podróż po halach produkcyjnych – wspomina architekt Małgorzata Hendrych-Lubińska, która odpowiedzialna była za wnętrza firmy Bagramet.

Obiekt liczy 280 mkw. i zajmuje trzy kondygnacje. Przy projekcie Lofft Architektura Wnętrz Małgorzata Hendrych-Lubińska współpracowała z firmą ANKRA Maciej Wiczkowski.