REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

TOP 10 kolorów na wiosnę 2017 według Pantone

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 lis 2016 13:02
TOP 10 kolorów na wiosnę 2017 według Pantone
TOP 10 kolorów na wiosnę 2017 r. według Pantone, fot. Pantone

Instytut Pantone Color Institute zajmujący się badaniami z dziedziny koloru, ogłosił jak zwykle kolory nadchodzącej wiosny. Według instytutu rządzić będą takie kolory jak: orzechowy brąz (Hazelnut), zieleń Kale, czy też odcienie niebieskiego Lapis Blue i Island Paradise.

REKLAMA

Słynny instytut stawia na kolory blisko natury. Od ciepłego, słonecznego żółtego (Pantone 13-0755 Primrose), poprzez zieleń Kale (Pantone 18 -0107 Kale), aż po kojarzący się z dziewiczymi wodami odcień niebieskiego (Pantone 14-4620 Paradise Island). Na uwagę zwraca odcień czerwieni oparty na barwie pomarańczowej (Pantone 14-4620 Paradise Island), zarazem ekstrawagancki i żywy, daje ognistego ciepła do wiosennej palety 2017 r. Czy przewidywania Pantone sprawdzą się i tym razem? Najbliższa wiosna pokaże.

Pantone Color Institute to amerykańska firma, która od ponad pięćdziesięciu lat jest autorytetem w dziedzinie kolorów oraz prekursorem jeśli chodzi o ich kombinacje i wszelakie zestawienia. Każdego roku to właśnie Pantone ustala kolorystyczne trendy na nadchodzące sezony, które przenikają się we wszystkich sferach życia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY