REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Trendy 2016: jakie tkaniny meblowe będą na topie?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 sty 2016 13:11
Trendy 2016: jakie tkaniny meblowe będą na topie?

Polska odnosi sukcesy na światowym rynku mebli, a na koniunkturę nie narzekają także dystrybutorzy tkanin meblowych, którzy podejmują się walki o nowe rynki zbytu. Dostawcy muszą oferować nie tylko tkaniny wytrzymałe, ale także zgodne z najnowszymi trendami.

REKLAMA

Ministerstwo Gospodarki podaje, że 9 na 10 wyprodukowanych w kraju produktów trafia do salonów, kuchni, biur i ogrodów całego globu. Tylko w 2014 wartość eksportu polskich mebli wynosiła 8 miliardów euro.  Jesteśmy piątą światową potęgą w produkcji mebli. Większym eksportem mogą się tylko poszczycić Chiny, Niemcy, Włochy i Stany Zjednoczone. Aż 80 proc. sprzedaży polskich producentów skierowana jest do krajów Unii Europejskiej. Według danych Ministerstwa Gospodarki największym odbiorcą polskich mebli są Niemcy (40 proc.), Francja, Czechy, Belgia i Wielka Brytania. Produkcja mebli stanowi 3 proc. produkcji przemysłowej kraju.

Rodzimi producenci dobrze wyczuwają gusta międzynarodowych klientów. W walce o wzrost sprzedaży wykorzystują wysokiej jakości materiały. Tu nie ma mowy o pomyłkach.  Dostawcy muszą oferować nie tylko tkaniny wytrzymałe, ale także zgodne z najnowszymi trendami. – Ich wprowadzenie poparte jest wieloma konsultacjami z designerami, producentami tkanin  i mebli – wspomina Edyta Świątek, dyrektor handlowy marki LECH modern fabrics.

Co będzie modne w 2016 roku? – Zgodnie z najnowszymi trendami odkurzymy pudrowe róże i pastele – zdradza Świątek. – Róż wyjdzie z sypialni dziewczynek i śmiało wkroczy na sofy. Dodatkowej miękkości i zmysłowości wnętrzom dodadzą faktury.  Królować będą miękkie plusze i szlachetne aksamity – mówi Świątek. - Nie zabraknie także tkanin w kolorach kobaltowych i morskich. Ciekawym pomysłem będą materiały cieniowane (ombre) – dodaje.

Według trendsetterów nowoczesne technologie pozwolą tkaninom jeszcze lepiej naśladować naturę. Na topie będą więc wysokiej jakość skóry ekologiczne i tkaniny wyglądem przypominające bawełnę i len, w modnych od kilku sezonów kolorach ziemi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY