REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Trendy w wyposażeniu: Proste stalowe formy i ciepłe drewno

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 kwi 2016 10:12
Trendy w wyposażeniu: Proste stalowe formy i ciepłe drewno
fot. Długa showroom
Trendy w wyposażeniu: Proste stalowe formy i ciepłe drewno
Trendy w wyposażeniu: Proste stalowe formy i ciepłe drewno
Trendy w wyposażeniu: Proste stalowe formy i ciepłe drewno
Trendy w wyposażeniu: Proste stalowe formy i ciepłe drewno
Trendy w wyposażeniu: Proste stalowe formy i ciepłe drewno
Trendy w wyposażeniu: Proste stalowe formy i ciepłe drewno

Dziś metaloplastyka to bardzo popularna dziedzina sztuki użytkowej. Obecnie do mody wracają wyroby z mosiądzu i miedzi.

REKLAMA

Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami wykonanymi ze szlachetnych materiałów, takich jak drewno, metal, porcelana czy kamienie. Przedmioty z metalu towarzyszą nam niemal od zarania dziejów i są niezmiennie… w modzie. Nic dziwnego, ponieważ materiał ten jest twardy, trwały i niezwykle wytrzymały. 

– Niektóre procesy są niezmienne od lat, choćby odlewnictwo czy toczenie – wyjaśnia Piotr Papliński z Długa showroom – Natomiast wraz z postępem technicznym pojawiają się nowe technologie i urządzenia, z których chętnie korzystamy, np. frezarki numeryczne, lasery czy drukarki 3D.

Nowoczesne technologie, ale przede wszystkim doświadczenie i umiejętności, pozwalają na realizację każdego, nawet najbardziej nietypowego projektu.

– Praktycznie nie mamy ograniczeń, poza fizyką, czasem i budżetem – tłumaczy Piotr Papliński  – Od ponad 22 lat spotykamy się z tak różnymi zamówieniami, że trudno nas zaskoczyć.

Najczęściej zamawiane są stoły, meble (konsole, regały, biurka itd.) wykonane ze stali w połączeniu z drewnem naturalnym – zwykle dębem.

– Ostatnio bardzo modne i cieszące się coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów jest łączenie konstrukcji prostych form stalowych z naturalnym, ciepłym drewnem – zauważa właściciel Długa showroom – Zajmujemy się więc także produkcją mebli na zamówienie w stylu industrialnym, loftowym i skandynawskim. Nie brakuje również klientów na elementy dekoracyjne do balustrad, małe pomniki czy rzeźby. Bardzo często pomagamy w urządzaniu przestrzeni restauracyjnych, do których wykonujemy wiele ozdobnych elementów. 

Bywają czasem nietypowe zamówienia, z którymi trzeba się zmierzyć, ale jednak nie niemożliwe.

– Najtrudniejszą  naszą realizacją była balustrada wykonana dla naszego partnera z USA – wspomina Papliński – Projekt balustrady był szalenie trudny, z olbrzymią ilością szczegółów i detali. Do dyspozycji mieliśmy tylko rysunki i po naszej stronie było wykonanie modelu, czyli praca rzeźbiarska, odlewy i oczywiście wykończenie. Jedną balustradę wykonywaliśmy półtora roku. 

Dobry zakład metaloplastyki jest wstanie wykonać niemal każdy, nawet najbardziej nietypowy, projekt. Najważniejsza jest dobra współpraca z zamawiającym, architektem czy dekoratorem.

– Wszystko jest uzależnione od konkretnego zapytania i projektu – tłumaczy Piotr Papliński –Najczęściej na podstawie projektów od architektów i projektantów przygotowujemy wycenę oraz określamy termin realizacji. Jeśli nie mamy projektu, to oczywiście robimy szczegółowy wywiad z klientem. Na tej podstawie najpierw przygotowujemy projekt i ustalamy pozostałe szczegóły. Staramy się znaleźć optymalne rozwiązania do powierzonych zadań.

Wyroby z metaloplastyki od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ umiejętnie zaprojektowane i starannie wykonane są nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim trwałe, piękne i wyjątkowe.

– To co wyróżnia te przedmioty, to przede wszystkim ich niepowtarzalność, oryginalność oraz dbałość o detal – podkreśla ekspert – W Polsce cały czas przybywa osób, które poszukują rzeczy niespotykanych, wyjątkowych i takich, które są wykonane tylko dla nich - i takie osoby są naszymi klientami.

Metaloplastyka, jako dziedzina sztuki użytkowej gości w salonach oferujących dobre wzornictwo. Zwykle można tam kupić gotowe wyroby z najróżniejszych metali. Długa showroom idzie o krok dalej, oferując swoim klientom nie tylko gotowe przedmioty użytkowe czy meble, ale również realizację indywidualnych zamówień z metalu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY