Tu zieleń wylewa się na korytarze. Oto niezwykła przestrzeń Skanska szkicu Workplace i FloraboPropertyDesign.pl - 27-07-2018 09:00


Workplace i Florabo po raz kolejny stworzyły niezwykle zieloną strefę - tym razem w biurze Skanska w Warszawie. Na 100 metrach kwadratowych znalazło się aż 536 roślin!

Skanska w swojej nowej centrali w Polsce, w biurowcu Spark, stworzyła przestrzeń wspólną dla pracowników. Firmie zależało, aby można w niej było zorganizować spotkanie dla dużej grupy typu town hall lub popracować w ciszy.

Jak mówią autorzy projektu, Skanska stawia na budowanie zrównoważonego środowiska pracy i takie też zadanie otrzymaliśmy. Przestrzeń miała emanować "charakterem Skanska", skandynawską otwartością i nastawieniem na człowieka. 

- Naszym pomysłem było stworzenie, po raz kolejny, biosfery, która pozwala poczuć się jak w naturze. Każdy z nas lubi czasem usiąść w parku. Taki efekt i uczucia w przestrzeni chcieliśmy uzyskać. Przy tym zadaniu współautorem został nasz stały, sprawdzony partner firma Florabo, która w żyłach ma bardziej “zieloną krew” niż ktokolwiek inny. Razem z Haliną Kamińską z Florabo podczas burzy mózgów na miejscu uznaliśmy, że zieleń powinna "wylewać się" z przestrzeni na korytarz poprzez podwieszenia na suficie. W naturze zieleń przebija się w poszukiwaniu wody i światła. W Skanska zieleń wkracza w przestrzeń komunikacji, aby połączyć i zrelaksować ludzi. Taki efekt chcieliśmy uzyskać i udało się! - mówią przedstawiciele Workplace.

Ile roślin można znaleźć w przestrzeni? Na suficie znalazło się 120 roślin w podwieszanych pod sufitem kuwetach. Na zielonej ścianie jest 396 roślin. W mobilnych donicach znajduje się 20 roślin (10 dużych i 10 średnich).

Całość klimatu została dopełniona przez neon Skanska, który wyłania się z zielonej ściany. Podbija on energetycznie charakter przestrzeni i samej firmy. Workplace zadbało również o to, aby w pomieszczeniu była lepsza akustyka poprzez naciągnięcie na jedną ze ścian materiału dźwiękochłonnego, o który również można się oprzeć. Przestrzeń wyposażono także w wygodne mobilne meble i poduszki. W projekcie bardzo duży wkład mają również Magdalena Mirosz i Magdalena Gumieniak ze Skanska.