REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Twórczy eksperyment w drewnie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 kwi 2016 16:25
Twórczy eksperyment w drewnie
Along the Lines of Happiness, fot. Petr Krejci, AHEC, materiały prasowe
Twórczy eksperyment w drewnie
Twórczy eksperyment w drewnie
Twórczy eksperyment w drewnie

Rozpoczyna się wielkie święto światowego designu – Salone del Mobile 2016 w Mediolanie. Podczas tegorocznej edycji Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) zaprezentuje dwa niezwykłe projekty, które inspirują do pracy w amerykańskim drewnie liściastym i prezentują jego możliwości.

REKLAMA

W ramach wystawy Interni Open Borders trwającej od 11 do 23 kwietnia 2016 r., w trakcie wyjątkowego pokazu „Along the Lines of Happiness”, odwiedzający będą mogli na żywo doświadczyć eksperymentu twórczej pracy w drewnie pomiędzy rzeźbiarką Laurą Ellen Bacon a projektantem Sebastianem Coxem. Natomiast od 12 do 16 kwietnia 2016 r. na wystawie Wallpaper* Handmade zostanie zaprezentowany oryginalny hotelowy niezbędnik autorstwa David Chipperfield Architects.

Along the Lines of Happiness – twórczy eksperyment w drewnie

Along the Lines of Happiness to unikalny eksperyment rzeźbiarki Laury Ellen Bacon i projektanta mebli Sebastiana Coxa. Ci charyzmatyczni twórcy motywowani zamiłowaniem do drewna i pasją tworzenia, postanowili zmierzyć się z różnorodnymi możliwościami zastosowania i unikalnymi właściwościami miękkiego klonu, wiśni i czerwonego dębu – rzadko wykorzystywanych gatunków amerykańskiego drewna liściastego.

Nowe przedsięwzięcie stanowi ewolucją wcześniejszego projektu tego duetu pt. „The Invisible Store of Happiness”, który powstał z inicjatywy AHEC na festiwal Clerkenwell Design Week w 2015 roku. Wraz z instalacją „Along the Lines of Happiness” będzie on po raz pierwszy prezentowany we Włoszech, ewoluując i tworząc formę o niespotykanej ekspresji.

Projektant i rzeźbiarka przekształcą instalację „The Invisible Store of Happiness” podczas pokazu na żywo. Odbędzie się on na Salone del Mobile w Porticato Largo Richini na Uniwersytecie Mediolańskim w ramach wystawy Interni Open Borders (11-23 kwietnia 2016 r.). Bacon i Cox wznawiając dialog między różnymi dziedzinami twórczości, będą wspólnie wyginać, zginać i przeplatać cienkie pasma drewna, tworząc instalację o wysokości 3 m i długości 9 m.

Oprócz konstrukcji, „integralną częścią instalacji i procesu twórczego będzie specjalnie opracowany i zaprojektowany warsztat, który ukazuje pracę z drewnem. Warsztat stanowi fundamentalny element procesu i jest niezwykłym ogniwem spajającym wszystkie materiały konstrukcji. W jego wnętrzu mieści się torba z narzędziami, parownica, stanowisko do moczenia drewna i miejsce, gdzie tworzymy zarówno rysunki techniczne, jak i szkice. W tym wspaniałym świecie powołujemy do życia nasze twórcze koncepcje” – wyjaśnia Laura Ellen Bacon.

„Along the Lines of Happiness” to ręcznie wykonana instalacja składająca się z litej, giętej na parze półeliptycznej konstrukcji, w którą wpleciono drewniane pasma. Forma ta przechodzi w linię prostą, w której cieńsze paski drewna tworzą pełen ekspresji łuk o intrygującym, wijącym się kształcie. Projekt powstał z inicjatywy AHEC w celu ukazania potencjału amerykańskiego miękkiego klonu, wiśni amerykańskiej i czerwonego dębu amerykańskiego poprzez świadome przekraczanie granic możliwości pracy z tymi trzema gatunkami drewna. AHEC będzie również śledzić wpływ projektu „Along the Lines of Happiness” i zastosowanych w nim materiałów na środowisko, korzystając z badania Oceny Cyklu Życia (Life Cycle Assessment).Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY